Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

GORĄCZKA STUDNIÓWKOWEJ NOCY

2019-01-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-25 13:10:06)

Podziel się:

SZKOŁY\\\ W ubiegłą sobotę maturzyści z żuromińskiego technikum wspólnie z osobami towarzyszącymi oraz nauczycielami bawili się na balu studniówkowym. Symboliczne sto dni przed maturą zapomnieli o troskach i wkroczyli w dorosłość.

Ten wyjątkowy wieczór maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie wraz z zaproszonymi gośćmi rozpoczęli od minuty ciszy.
- Dobry wieczór państwu. Zanim zaczniemy dzisiejszy bal studniówkowy proszę wszystkich o powstanie i uczczenie minutą ciszy pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, świętej pamięci pana Pawła Adamowicza- rozpoczął dyrektor Wojciech Smoliński.
Następnie głos zabrali uczniowie, którzy powitali wszystkich gości.
- Mamy nadzieję, że będzie to niezwykły bal, który uświadomi nam, że już wkrótce przekroczymy próg dojrzałości- mówili przedstawiciele maturzystów.
- To właśnie teraz pragniemy na wasze ręce szanowna dyrekcjo, kochani nauczyciele złożyć gorące słowa podziękowań za wszystko- dodali.
Uczniowie wręczyli swoim nauczycielom, wychowawcom oraz dyrekcji piękne, duże i kolorowe bukiety kwiatów w podziękowaniu za naukę oraz wyrozumiałość.
Wiele ciepłych usłyszeli sami maturzyści. Dołączył się do nich również starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, który napisał dla nich specjalny list. Odczytała go wicedyrektor Ewa Janulewska. „Przed wami pracowite miesiące, chciałbym aby te 100 dni były okazją do refleksji. Bowiem już niedługo sami będziecie podejmować decyzje dotyczące waszej dalszej drogi życiowej.(…) Dzisiaj przed wami jedyny i niepowtarzalny bal, który będziecie wspominać po latach. Bawcie się dobrze”-napisał starosta.
- To pierwsza noc w życiu, kiedy uświadamiacie sobie, że jesteście dorośli. (…) Życzę wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu- zwrócił się do uczniów dyrektor Wojciech Smoliński.
Następnie wybrzmiało „poloneza czas zacząć”, po czym nastała wspaniała zabawa do późnych godzin nocnych…

Kacper Czerwiński

Fot.Ania Bonisławska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB