środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W LUTOCINIE

2019-01-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-01 11:27:49)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Tradycyjnie już, jak co roku, z okazji Dnia Babci i Dziadka, wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Lutocinie przygotowali dla swoich dziadków uroczyste spotkanie. Były wiersze, piosenki, kwiaty i serdeczne życzenia.

W sobotę, 19 stycznia, remiza OSP w Lutocinie wypełniła się po brzegi. Przy stołach zastawionych słodkościami i owocami zasiedli babcie i dziadkowie, a na scenie, przy okolicznościowej dekoracji, po kolei pojawiały się wszystkie grupy przedszkolne. Gości witała Bożena Janicka, a znaleźli się wśród nich – oprócz babć i dziadków, a także rodziców przedszkolaków – wójt Jacek Kołodziejski i dyrektor ZS w Lutocinie Anna Paluszewska. – Chcemy podziękować za to, co dajecie najmłodszemu pokoleniu naszych wychowanków. Każda babcia i każdy dziadek zasługują na szacunek i wdzięczność ze strony wnucząt. Wnuczęta są dla was największym skarbem – podkreśliła Janicka. Życzyła wszystkim zdrowia i miłych wspomnień ze spotkania.
Najpierw swój talent zaprezentowały najmłodsze „Biedroneczki”, czyli dzieci z grupy 3-4 latków, pod opieką Marianny Gałki. – Dzisiaj jest dzień Babci i święto Dziadziusia, o tym już pamięta każda mała wnusia. My babci wnuczkowie również pamiętamy i swoim najbliższym życzenia składamy. Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr babcie i dziadkowie żyją nam sto lat! – kierowały słowa do dziadków i babć. Potem recytowały wierszyk: - Babciu, dziadku, co wam dam? Tę laurkę, którą mam. A za laurką całus cmok, bądźcie zdrowi cały rok!”.
Następnie wiersze prezentowały „Pszczółki”, pod kierunkiem Justyny Jędrzejak i Mileny Joniak, które zatańczyły i zaśpiewały i piosenkę o babci i dziadku na melodię „Miłość w Zakopanem”. Na koniec wykonały utwór „Babcia patrzy na mnie” na melodię „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.
- Mama w pracy, tata w pracy, mało widzą nas, ale za to babcia z dziadkiem zawsze mają czas – śpiewały dzieci 5-letnie z grupy „Muchomorków”, do występu przygotowane przez Marię Kamińską i Monikę Skowrońską. Jako ostatnie zaprezentowały się 6-letnie przedszkolaki z grupy „Motylków”, w której opiekunem jest Krystyna Pstrągowska. Prezentując m.in. pastorałkę o bosym pastuszku.
Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie „Sto lat”, a potem wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane w przedszkolu laurki i kwiatki. Następnie wszyscy siedli do słodkiego co nieco. Z powodu żałoby narodowej, związanej z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku (śmiercią i pogrzebem prezydenta Pawła Adamowicza), zrezygnowano z zabawy przy muzyce. Nauczycielki przedszkola przygotowały jednak dla zgromadzonych zabawne konkurencje, w których dziadkowie musieli "nakarmić" babcie makaronem i rozwiesić pranie, zaś babcie ogolić dziadków i zawiązać im krawaty.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB