Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

CZY TAK POWINNA WYGLĄDAĆ KOLĘDA?

2019-01-30 11:58:30 (ost. akt: 2019-01-30 11:58:47)

Podziel się:

WASZE SYGNAŁY\\\ Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy maila od Czytelniczki, która była oburzona zachowaniem proboszcza swojej parafii. Czy był jednorazowy przypadek, a może stała praktyka duchownego?

"Dzień dobry, postanowiłam napisać do Państwa, gdyż jestem bardzo zaniepokojona tym, w jaki sposób przebiega tradycyjna kolęda w parafii ( dane do wiadomości redakcji). A co najgorsze wszyscy parafianie o tym mówią, ale nikt z tym nic nie robi. Niestety nie mogę podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem, gdyż obawiam się, że moja rodzina mogłaby mieć z tego powodu wiele nieprzyjemności. Otóż podczas tegorocznej kolędy, gdy moja rodzina przekazała ofiarę w wysokości 150 zł, Ksiądz Proboszcz stwierdził, że dorzucicie Państwo jeszcze 50 zł i będzie w porządku. Niestety moja Mama, starsza kobieta, wychowana w duchu, że przecież księdzu nie wypada odmówić, dała mu te 50 zł więcej, więc Ksiądz Proboszcz odszedł zadowolony. Kolęda się skończyła, ale niesmak i zażenowanie pozostało. Co gorsze, nie była to sytuacja jednostkowa, bo niektórzy sąsiedzi opowiadali, że u nich kolęda wyglądała podobnie."- pisze Czytelniczka. "Zawsze myślałam, że kolęda powinna być duchowym przeżyciem związanym z modlitwą, błogosławieństwem, tymczasem u nas przypominało to bardziej jakieś rozliczenie finansowe". Dodaje kobieta. Wiem, że księża to też tylko ludzie, popełniają błędy jak wszyscy, dlatego wierzę, że Ksiądz Proboszcz może się opamięta, zanim wyciągnie od jakiejś starszej schorowanej samotnej babci jej
ostatnie 50 zł z emerytury."- kończy list oburzona parafianka. Czy ktoś z Państwa miał podobną sytuację podczas kolędy duszpasterskiej? Czekamy na Wasze sygnały.

Kacper Czerwiński

Komentarze (61) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. CO ŁASKA ???????? #2688836 | 37.248.*.* 26 lut 2019 22:03

  ........................................ ........................................ ........................................ ........................................ ........................................ ..................... I TAK NIECH ZOSTANIE.....................BEZ KOMENTARZA ........................................ ..............DALEJ GOLIMY OWIECZKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PSYCOLOG #2685078 | 5.173.*.* 20 lut 2019 18:37

  ,, Ani wykształcenie ani stanowisko nie świadczy o człowieku". Jesteście wolnymi ludźmi którym grupka ludzi narzuciła uległość a wy im służycie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. KK #2684788 | 5.172.*.* 20 lut 2019 11:07

   Jestem mieszkańcem Dębska i proszę księdza Proboszcza by zszedł z obłoków na ziemię i przestał opowiadać bzdury że zorganizował zebranie w miejscowości Dębsk i kazał założyć okulary mieszkańcom bo przedstawi całkowitą dokumentację z renowacji parafialnego kościoła, oraz kosztorys i wydatki. Oświadczam wszystkim parafianom że żadnego zebrania nie było i tylko na mszy w dniu 10 lutego tłumaczył się że zostaje pomawiany o wspólny zakup dworca autobusowego w Żurominie, oraz o inwestycje w Mławie, oraz o dofinansowaniu z UE do renowacji kościoła parafialnego, oraz podsumowanie kolędy i zebranych środkach. Chcę powiedzieć księdzu żeby przestał w kościele parafialnym w Poniatowie opowiadać bzdury i jak to powiedział że On ma wykształcenie a jego majątkiem jest głowa. Chcę powiedzieć żeby być inteligentnym i uczciwym człowiekiem nie trzeba mieć tytułów naukowych, inteligencje nabywa się w chwili urodzenia i wychowania, oraz przebywania w odpowiednim środowisku, a to że ktoś ma tytuły naukowe nie świadczy że jest człowiekiem inteligentnym i uczciwym. Tak więc informuję parafian że żadnego zebrania nie było i żadnych dokumentów nie przedstawiał.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Szczęśliwa #2684045 | 94.254.*.* 18 lut 2019 20:17

   Czego się bużycie? Żurominiacy z genami po zydach pod jego przewodnictwem przebiją Toruń. Będziemy sławni na cały kraj europę i świat. Juz niebawem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Proboszcz z Poniatowa ma przejść do Żuromina #2683734 | 193.239.*.* 18 lut 2019 11:53

    Sprawiedliwość jednak istnieje,

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (61)