środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

OSZUSTKA W RĘKACH POLICJI

2019-02-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-20 12:27:28)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Prawie 150 pożyczek z banków i firm pożyczkowych wyłudziła i usiłowała wyłudzić 40-letnia mieszkanka powiatu żuromińskiego. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Jak poinformował nas rzecznik żuromińskiej policji, sierż. sztab. Tomasz Łopiński, w styczniu 2017 r. do Wydziału Kryminalnego żuromińskiej Komendy Policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące nieznanej osoby, która mogła wyłudzić pożyczkę posługując się danymi jednej osoby – mieszkanki powiatu żuromińskiego. Sprawca w celu wyłudzenia pożyczek miał posługiwać się kilkoma numerami telefonów zarejestrowanymi u różnych operatorów. Miał także korzystać z internetu od różnych dostawców usług.
- W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego podjęto szereg czynności oraz nawiązano współpracę z przedstawicielami operatorów sieci komórkowych, dostawców usług internetowych oraz z przedstawicielami banków, a także parabanków, dzięki której udało uzyskać się informacje stanowiące podstawę do przedstawienia zarzutów sprawcy tego przestępstwa – dodaje Łopiński.

Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili podejrzaną, która okazała się mieszkanką naszego powiatu. – Ustalono, iż kobieta wyłudziła oraz próbowała wyłudzić szereg pożyczek posługując się danymi trzech innych osób (kolejnej z powiatu żuromińskiego i dwóch z powiatu radomskiego) – podaje rzecznik.
Jak wyjaśnia, łącznie podejrzana wyłudziła i usiłowała wyłudzić 147 pożyczek z 14 banków i firm pożyczkowych. Podejrzanej zostały przedstawione zarzuty.
- 40-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów w związku z tym został sporządzony akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Mławie. Grozi jej kara do 8 lat więzienia – kończy Łopiński.
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sea #2728930 | 157.25.*.* 9 maj 2019 08:59

    ij Ewka Ewka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz