Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

ŚCIEKI W PRZYDROŻNYM ROWIE

2019-02-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-20 12:41:39)
Mieszkaniec skarżył się, że w rowie obok jego domu są śmierdzące ścieki

Mieszkaniec skarżył się, że w rowie obok jego domu są śmierdzące ścieki

Podziel się:

SAMORZĄD\\\Zbulwersowany mieszkaniec Lutocina prosił władze gminy, aby zajęły się problemem ścieków wylewanych do przydrożnych rowów. -Tam tak śmierdzi, że to jest nie do wytrzymania- relacjonował podczas sesji Rady Gminy

- Ktoś spuszcza szambo do rowu. Tam tak śmierdzi, że to jest nie do wytrzymania – mówił radnym i wójtowi, prosząc o jakąś interwencję, mieszkaniec ul. Sierpeckiej w Lutocinie. – Z jednej strony i z drugiej, w rowie. Kto nie jest podłączony, ja nie wiem – skarżył się.
Problem wylewania ścieków do rowów lub też bezpośrednio na ulicę znany jest jednak we wsi od wielu lat. – Ostatnio nawet poprzednia władza zrobiła projekt przyłączenia jednego pana z ulicy Poniatowskiego do kanalizacji, wydała pieniądze z budżetu, a ten pan powiedział, że się nie przyłączy i koniec – komentował sprawę wójt Jacek Kołodziejski.
Wśród radnych dało się słyszeć głosy, że nie może być tak, by jedni płacili za ścieki bo dobrowolnie przyłączyli swoje gospodarstwa do kanalizacji, a drudzy nawet nie mieli kontroli, gdzie i w jakich ilościach wywożą swoje ścieki, skoro niegdyś nie wyrazili zgody na przyłączenie domostw do budowanej przez samorząd kanalizacji.
- Niektórym to weszło w nawyk, że w ten sposób pozbywają się nieczystości spuszczając je innym w darowiźnie – skomentował radny Piotr Jakubowski.
- Niektórzy płacą ogromne pieniądze za ścieki, a drudzy się śmieją – zakończył zgłaszający sprawę lutocinianin.

Agnieszka OrkwiszewskaKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. L #2686186 | 5.173.*.* 22 lut 2019 11:08

  co w tym dziwnego?? bo do rowu wylał?? a reszta nie podłączonych do kanalizacji, to jak się pozbywa swoich nieczystości?? do rowu nie wolno, ale już na pola wylać z szamba, to takie normalne prawda?? gdzie są władze gminy???? dlaczego nie kontrolują obywateli gdzie swoje nieczystości z szamba oddają?? czy to taki problem wezwać wyrywkowo i poprosić obywatela o papier z oczyszczalni ścieków?? większość wylewa na pola i taka jest prawda...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec Lutocina #2684988 | 5.184.*.* 20 lut 2019 15:32

  W naszej wiosce nawet pracownik Urzędu Gminy wylewał na ulice ścieki pod swój nos . Wydaje mi się ze nie tylko ta kwestia ścieków jest do poprawienia . Oczyszczalnia ścieków wybudowana za budżet Urzędu Gminy Lutocin została wydzierżawiona a wiąże się to z dużymi opłatami za ścieki . Wiec Panie Wójcie liczymy na pana ruch w tej sprawie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ziel #2684904 | 46.171.*.* 20 lut 2019 13:31

  Zapraszam do Zielunia. Zobaczycie jak pompuje się ścieki do Wkry.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz