Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

ZBIGNIEW BIAŁCZAK DOSTAŁ PODWYŻKĘ

2019-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-22 14:38:28)

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Zarząd Powiatu Żuromińskiego podniósł pensję dyrektorowi szpitala Zbigniewowi Białczakowi. Teraz dostaje on miesięcznie kwotę 15 tys. złotych brutto. Stosowną uchwałę w tej sprawie zarząd podjął na początku stycznia.

Sprawę podwyżki dla dyrektora lecznicy rozpatrywano na posiedzeniu zarządu 9 stycznia. Wtedy to starosta podkreślał, że sam dyrektor Białczak zgłaszał do samorządu wnioski o podwyżkę jego wynagrodzenia argumentując, że ostatnio pracownicy dostają podwyżki, a te jego samego nie dotyczą.
Jak podkreślono w trakcie rozmowy, osiągnięcia dyrektora w zarządzaniu placówką są duże. Wicestarosta Ireneusz Rejmus tłumaczył, że kiedy samorząd ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora placówki, bo skończyła się poprzednia kadencja, ciężko było znaleźć kandydatów. Stanowisko jest bowiem odpowiedzialne i trudne. Jego zdaniem Białczak jest dobrym menadżerem i zna doskonale specyfikę żuromińskiej lecznicy. Uznał, że podwyżka się należy.
Faktem było też to, że w ostatnim czasie Zbigniew Białczak dostał propozycję pracy w innej placówce (w kuluarach mówiło się o mławskim szpitalu, z którego odszedł nagle dyrektor Jacek Białobłocki). Tę informację potwierdził w rozmowie z nami starosta Jerzy Rzymowski.
- Przeanalizowaliśmy więc zarobki dyrektorów i menadżerów w ościennych szpitalach i okazało się, że nasz dyrektor odstawał znacznie od nich. Znacznie więcej zarabiają dyrektorzy w Płońsku czy Makowie Mazowieckim, od 16 do 20 tys. zł – informuje szef zarządu.
Rzymowski podkreśla, że sytuacja związana z ochroną zdrowia jest bardzo dynamiczna. – Dyrektorem musi być człowiek, który się na tym zna, który trzyma rękę na pulsie. Nie mogliśmy sobie pozwolić, by odszedł obecny szef szpitala i żebyśmy musieli ogłaszać konkurs. Opinię o nim, jako o dyrektorze, zarząd powiatu ma bardzo dobrą – dodaje.
Starosta tłumaczy, że Białczak przedstawił zarządowi dane odnośnie wynagrodzenie, jakie otrzymują pielęgniarki w jego placówce. Wynika z nich, że w niektórych przypadkach miały one pensję bardzo zbliżoną do jego. A przypominamy, że do stycznia Białczak zarabiał 10 tys. zł brutto miesięcznie..
- Na naszą decyzję miał wpływ szereg czynników. Dyrektor obronił też ostatnio doktorat – kończy starosta.

AO

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gość #2791885 | 213.241.*.* 16 wrz 2019 18:40

  O wykształceniu dr, zrobionym na szybko i u znajomych, zresztą nieprzydatnym na tym stanowisku to chyba pisze sam dyrektor.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sss #2698695 | 188.146.*.* 16 mar 2019 16:46

  BRAVO!!! I TO JEST WIADOMOŚĆ!!! DODATKOWE MIEJSCA PRACY!!! Dzięki prowadzonym przez SPZZOZ w Żurominie działaniom negocjacyjnym z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, liczba miejsc dla osób przewlekle chorych wzrosła o 15. Od 01.02.2019 r. Zakład Opiekuńczo Leczniczy dysponuje 60 łóżkami. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest stacjonarnym oddziałem zapewniającym całodobową opiekę osobom niewymagającym hospitalizacji, a których stan zdrowia i stopień niepełnosprawności nie pozwala na przebywanie w swoim środowisku domowym. Są to osoby z dużymi deficytami w samoopiece i samopielęgnacji, które nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, ale wymagają stacjonarnych świadczeń pielęgniarskich i rehabilitacji prowadzonych pod nadzorem lekarza. Oddział przystosowany jest w pełni do potrzeb osób starszych. W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Żurominie realizowane są świadczenia opiekuńczo-pielęgnacyjne, terapia zajęciowa, opieka lekarska, farmakologiczna, rehabilitacyjna, psychologiczna i logopedyczna. Podopieczni Zakładu mają zapewnione konsultacje u lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne oraz wsparcie duszpasterza. Zakontraktowanie z NFZ dodatkowych miejsc dla przewlekle chorych to nowe możliwości dla pacjentów i ich rodzin, jak również nowe miejsca pracy dla 12 osób (m. inn. pielęgniarki, salowe, fizjoterapeuta, psycholog). Należy dodać, że w skutek zwiększenia kontraktu na powyższy zakres (dodatkowo 15 łóżek) przychody szpitala wzrosną o blisko 800 000,00 zł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Cherry #2688892 | 176.103.*.* 27 lut 2019 07:34

  Panie Białczak co sie dzieje ? Tu słowa dyrektora czy stać szpital na podwyzki. http://kurierzurominski.pl/201291,Zu romin-Personel-szpitala-protestuje-Chcem y-normalnie-zyc.html

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Fgh #2688847 | 188.147.*.* 26 lut 2019 22:33

   dr Białczak. Tylko on, na Powiat liczący 60 tys. mieszkańców może się tak przedstawić .

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. XYZ #2688667 | 83.31.*.* 26 lut 2019 17:52

    Brawo panie dyrektorze. Malo kto na naszym terenie terenie może pochwalić się takim wykształceniem

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (30)