Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

GŁODZIŁA PSY - TERAZ GROZI JEJ 5 LAT ZA KRATAMI

2019-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-22 14:51:48)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Do 5 lat więzienia grozi 47-letniej kobiecie z gminy Siemiątkowo, która przetrzymywała psy w skandalicznych warunkach. Okaleczone zwierzęta zabrało pogotowie dla zwierząt.

Informacja o psach przywiązanych do ogrodzenia za pomocą bardzo krótkich sznurków dotarła do żuromińskich policjantów poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki zamieszczonej tam wiadomości prawdopodobnie udało się uratować je przed zamarznięciem.
Jak podał nam oficer prasowy żuromińskiej policji, sierż. szt. Tomasz Łopiński, weryfikacją zawiadomienia zajęli się dzielnicowi z Bieżunia. Zwierzęta należały do 47-latki. Były przywiązane sznurkiem do słupków. Brudne i okaleczone przez uwięź czworonogi nie miały ani misek z wodą, ani z karmą. Przed zimnem chroniły się w wykopanych w ziemi jamach.
Od razu poinformowano o sytuacji pracowników pogotowia dla zwierząt, którzy zabezpieczyli zwierzaki i zawieźli je do lecznicy, gdzie zdjęto z szyi sznurki, opatrzono im rany i podano niezbędne leki. Teraz przed zwierzętami trudny czas leczenia i odkarmiania, bowiem zwierzaki były skrajnie wychudzone. Pracownik stowarzyszenia złożył już oficjalne zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzętami. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Bieżuniu.
- Przeciwko Teresie K. właścicielce psów złożyliśmy zawiadomienie o przestępstwie. Teraz czekają ją zarzuty, proces i wyrok. Będziemy żądać kary bezwzględnego więzienia za te czyny i zakazu posiadania zwierząt – piszą pracownicy pogotowia dla zwierząt na swojej stronie na Facebooku.

Żuromińscy policjanci przypominają o obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielu psa. - Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemność, ale również duży obowiązek, jaki nakłada na właścicieli psów prawo, więc każdy, kto będzie chciał zostać bądź jest szczęśliwym posiadaczem psa powinien zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi trzymania psa oraz jakie obowiązki musi spełnić jego właściciel. Przede wszystkim należy zapewnić właściwe warunki, o których mówi Ustawa o ochronie zwierząt tj.: pomieszczenie powinno być odpowiednio dostosowane, psa należy chronić przed zimnem czy upałem a także przed opadami atmosferycznymi. Pies powinien mieć dostęp do światła dziennego czy swobody ruchu, zapewnioną karmę i wodę. Ważne jest, by uwięź, na której trzymany jest pies nie była krótsza niż 3 metry, jak i fakt dotyczący trzymania psa na uwięzi – nie może być on dłuższy niż 12 godzin. Obowiązkowe jest również szczepienie czworonogów ochronnych oraz  przeciwko wściekliźnie – przypomina oficer prasowy żuromińskiej policji, sierż. szt. Tomasz Łopiński.

AO
Fot. KPP Żuromin


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. żurominiak #2687077 | 46.169.*.* 23 lut 2019 20:11

    Pewnie "kobitka" mocno zdziwiona że grozi jej pierdel. Taka to już świadomość u niektórych

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz