Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

49-LATEK ZATRZYMANY PO POŚCIGU

2019-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-22 14:54:37)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Najpierw nie zatrzymał się do kontroli, potem uciekał przed radiowozem, a następnie porzucił auto i uciekał przed goniącym go funkcjonariuszem. Dlaczego? Bo nie miał prawo jazdy.

W weekend 16/17 lutego policjanci żuromińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z całego Mazowsza prowadzili działania „Prędkość”. Głównym zadaniem policjantów była reakcja na tych kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. I jak się okazuje, na terenie powiatu nie brakuje kierujących, którym się spieszy. Podczas prowadzonych działań „kontrolno – prewencyjnych” przeprowadzonych w różnych punktach kontrolnych funkcjonariusze ujawnili 14 kierujących pojazdami, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Najbardziej spektakularne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 17 lutego. – Na skutek przekroczenia prędkości przez kierującego skodą octavią funkcjonariusz nadał dwukrotny sygnał do zatrzymania się kierującemu, ten go zignorował i nie zatrzymując się do kontroli - odjechał. Podjęty pościg za sprawcą wykroczenia zakończył się w miejscowości Zielona na jednej z ulic, gdzie kierujący porzucił samochód, a po kilku minutach został ujęty kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie porzucił pojazd – relacjonuje wydarzenie rzecznik policji, sierż. szt. Tomasz Łopiński.
Okazało się, że kierujący skodą 49-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego był trzeźwy, ale w trakcie kontroli odkryto, że nie posiada prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości oraz jazdę bez uprawnień został ukarany mandatem w kwocie 600 złotych. Natomiast za popełnienie przestępstwa z art. 178b kk odpowie przed sądem.
KIEROWCO WARTO WIEDZIEĆ:
Od 1 czerwca 2018 roku w Kodeksie Karnym dodany został nowy przepis - art. 178b – który zaostrza odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli drogowej (dotychczas było to wykroczenie). Kierowca, który dopuści się takiego czynu może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Kolejno sądy będą obligatoryjnie orzekały zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w przypadku skazania za przestępstwo określone w artykule: 178b (niezatrzymanie się do kontroli drogowej).
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. byk #2686367 | 5.173.*.* 22 lut 2019 15:25

    Nie powinno być: Kierowco, warto wiedzieć. ? "Bo nie miał prawo jazdy" tu chyba również byk.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz