środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

BAL W LUTOCIŃSKIM PRZEDSZKOLU

2019-02-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-25 15:11:11)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\Idąc za przesłaniem znanego powiedzenia: „w karnawale same bale”, Przedszkole Samorządowe przy Zespole Szkół w Lutocinie, jak co roku, zorganizowało wieki, integracyjny bal dla przedszkolaków, ich rodzeństwa i rodziców.

Tego dnia wszyscy na chwilę przestali być sobą i zamienili się w ulubionych bajkowych lub filmowych bohaterów, dlatego też już od rana przedszkolnymi korytarzami wędrowali rycerze, superbohaterowie, misie, zwierzaki, wampiry, czarownice, księżniczki i wiele, wiele innych postaci, których nie sposób tu wymienić. Każdy miał przepięknie przygotowany strój, mieniący się brokatem, cekinami i różnorodnymi barwami tęczy. Były także przebrania, które miały straszyć lub wzbudzać śmiech u innych uczestników balu. Wszystkie przygotowane z niesamowitą dokładnością i pomysłowością, dlatego też zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Rodzicom i dzieciom należą się natomiast gratulacje za pomysłowość i kreatywność.
Zabawa karnawałowa odbyła się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Lutocinie. Nauczycielki Justyna Jędrzejak i Monika Skowrońska przygotowały i przeprowadziły konkursy oraz zabawy dla dzieci i rodziców. Dzieci mogły sprawdzić się m.in. w zwijaniu wstążki, karmieniu rodziców jogurtem, przebijaniu balona. Rodzice zaś w zwijaniu „makaronu”, przebijaniu balona nogą oraz kalamburach przygotowanych przez Marię Kamińską.  Wszyscy razem tańczyli do mix-u piosenek różnych gatunków muzycznych, ćwiczyli przy pirackiej zumbie i wielu innych tańcach przygotowanych przez nauczycielki. Każdy uczestnik gier i zabaw otrzymał słodką nagrodę. Konkursy i tańce przeplatane były wspólną zabawą do tanecznych przebojów oraz występami magicznymi czarodzieja, o wdzięcznym pseudonimie scenicznym „ UdaSię NieUdaSię”, w którego wcieliła się Justyna Jędrzejak.
W trakcie zabaw, każdy głodny i spragniony uczestnik balu, mógł posilić się podchodząc do szwedzkiego stołu ze słodkimi przekąskami i napojami. 
Bal karnawałowy pozwolił dzieciom i rodzicom spędzić wspólnie czas, w miłej i radosnej atmosferze. Wspólne zabawy, tańce i konkursy przyczyniają się do integracji społeczności przedszkolnej oraz pogłębianiu wzajemnych przyjaznych relacji i koleżeństwa. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę! Nie możemy już doczekać się kolejnego balu! 

Monika Skowrońska
Nauczycielka Przedszkola w Lutocinie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB