Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

O SKŁODOWSKIEJ W BIBLIOTECE

2019-02-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-25 15:13:30)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ W piątek, 15 lutego, w Powiatowo - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem – pisarzem i dziennikarzem. Jego tematyka dotyczyła działalności Marii Curie-Skłodowskiej.

Gość bibliotecznego spotkania Jakub Skworz porzucił pracę redaktora miesięczników lifestylowych, aby całkowicie poświęcić się pisaniu. Jako szesnastolatek rozpoczął serię wywiadów ze znanymi Polakami (m. in. Krzysztofem Zanussim, Markiem Kondratem, Grzegorzem Turnauem oraz Jackiem Santorskim). „Męskie rozmowy nastolatka” rozeszły się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy. Jest autorem książek dla dzieci - „Księżniczki Adeli”, „Wampirka Alfreda” oraz „Prawie bajek”, Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz” oraz „Mania Skłodowska”, z którymi odwiedza szkoły i biblioteki w całej Polsce, by nie tyle czytać swoje opowieści, co zarażać entuzjazmem i dobrze bawić się razem z najmłodszymi.
Tematem spotkania w żuromińskiej bibliotece była „Historia Mani Skłodowskiej, czyli gdzie może doprowadzić upór?”. Uczestnicy spotkania poznali historię Marii Skłodowskiej - Curie, nie jako wielkiej uczonej, ale bardzo upartej dziewczynki, która postanowiła spełnić swoje marzenia. Słuchacze towarzyszyli jej od dzieciństwa, poprzez naukę we Francji w Paryżu, aż po odkrycie pierwiastków i zdobycie Nagród Nobla. Było też nieco interaktywnie, bowiem zebrani mogli wziąć udział w eksperymentach fizycznych i chemicznych, jakie dla nich przygotował gość biblioteki.
- Przykład Mani Skłodowskiej pokazuje, że do spełnienia marzeń potrzeba jest konsekwencji i uporu. Mistrzowsko prowadzone spotkanie zakończyło się zagadkami i nagrodami. Wspólnym zdjęciem, podziękowaniem i autografami – poinformowali nas organizatorzy.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 z Żuromina.

AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB