Sobota, 23 listopada 2019. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

GEDANIA GDAŃSK SKUTECZNIEJSZA

2019-03-01 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-01 15:21:43)
Wkra Żuromin miała problem ze skompletowaniem składu fot. arch

Wkra Żuromin miała problem ze skompletowaniem składu fot. arch

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA \\\ Dwunasty zespół IV ligi pomorskiej Gedania Gdańsk okazał się lepszy od graczy Wkry Żuromin. Podczas spotkania kontrolnego rozgrywanego na obiektach sportowych w Rypinie Gedania pokonała graczy Macieja Grzybowskiego 5:4.

Z wielkimi problemami kadrowymi, tylko w dwunastoosobowym składzie do Rypina w niedzielę wybrała się Wkra Żuromin na spotkanie z Gedanią Gdańsk. Szkoleniowiec Wkry Żuromin nie mógł skorzystać m.in. z Jarosława Sawickiego, Bartosza Narewskiego, Szymona Masiaka, a także Arkadiusza Narewskiego. Zabrakło także testowanych Dąbrowskiego i Rutkowskiego, który nie trenował cały tydzień.
- Mimo tych problemów było dużo pozytywów. Jestem zadowolony z gry młodzieży, a do czerwonej kartki dla Bartka Żelaznego to my przeważaliśmy, byliśmy stroną dominującą – mówi Maciej Grzybowski.
Po pierwsze połowie żurominianie prowadzili 3:2. Rozpoczęło się źle, bo to Gedania objęła prowadzenie, ale szybko wyrównał Nowacki, a później po stałym fragmencie gry, zgraniu piłki przez Kamińskiego pięknym wolejem popisał się Żelazny. Rywale wyrównali, ale przed przerwą po indywidualnej szarży trafił Nowacki. W drugiej połowie Gedania podeszła wyżej, ale Wkra znakomicie wychodziła spod pressingu. Czerwona kartka zmieniła jednak obraz pojedynku. Gedania wykorzystała grę w przewadze zdobyła trzy gole, a żurominianie odpowiedzieli celnym rzutem karnym wykonanym przez Bartłomieja Nowackiego po faulu na Jakubie Kaźmierskim.

OM


Wkra Żuromin – Gedania Gdańsk 4:5 (3:2)
Bramki: Nowacki 3x, Żelazny
Skład: Michalak (Lachowicz)- Gołębiewski, Stopczyński, Żelazny, Dąbkowski – Karolewski, Kamiński, Kaźmierski, M. Narewski – Nowacki, Więckiewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB