Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

(NIE)TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK

2019-03-01 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-01 15:38:13)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ W poniedziałek, 18 lutego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dwukrotnie interweniowali w sprawie nietrzeźwych kierujących. Wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas pomiaru prędkości w miejscowości Cieszki zatrzymali do kontroli kierującego oplem 35-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ten znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Alkomat wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił więc prawo jazdy a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (przestępstwo wynikające z art. 178a § 1 kk) odpowie przed Sądem.
W tym samym dniu na terenie gminy Kuczbork funkcjonariusze drogówki zareagowali na zachowanie innego kierującego, tym razem motorowerzysty. Badanie stanu trzeźwości kierującego jednośladem u 46-letniego mieszkańca również okazało się przestępstwem z art. 178a § 1 kk. Alkomat wskazał u niego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
W obu sprawach czynności prowadzi policja z Żuromina.
Warto pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie:kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.
Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.
sierż. szt. Tomasz Łopiński
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB