Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

WELENC ZNÓW PYTA O OBWODNICĘ

2019-03-01 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-01 15:42:52)
Janusz Welenc znów przypomniał o potrzebie budowy drugiej nitki obwodnicy

Janusz Welenc znów przypomniał o potrzebie budowy drugiej nitki obwodnicy

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Nieobecny na noworocznym spotkaniu starosty z włodarzami gmin wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Welenc dopytywał się podczas ostatniej sesji, czy poruszono wówczas temat potrzeby budowy drugiej nitki obwodnicy miasta.

- Nieprzerwanie ten temat poruszam, drogi wojewódzkiej nr 563, dotyczący wcześniej już przygotowanej koncepcji przez poprzedniego burmistrza Zbigniewa Noska – mówił Welenc. Ciekawił się, czy między władzami miasta, powiatem a gminą Kuczbork próbowano wypracować jakiś konsensus. – Czy też temat obwodnicy, wynikający z realizacji ważnej teraz strategicznej inwestycji, przy której chodziliśmy z burmistrzem Zbigniewem Noskiem od 2006r., czyli przebudowy drogi 541, by już w tym kompleksie na lat co najmniej 40 czy 50 dać oddech mieszkańcom miasta, z punktu widzenia hałasu, smogu i bezpieczeństwa uczniów przy szkołach, by odciążyć całą ul. Wyzwolenia, i przenieść ciężar gatunkowy samochodów ciężarowych jadących z Osówki, Działdowa i Mławy, by można taką obwodnicę pobudować – mówił Welenc.
I jak mantrę powtarzał swoje wcześniejsze opinie. – Myślę, że to powinien być cel strategiczny, który powinien być jednym z priorytetów władz samorządowych tej kadencji – dodał. Podkreślił, że środki unijne na lata 2023 są ostatnimi środkami przeznaczanymi na infrastrukturę drogową, w tym na drogi wojewódzkie.
Niestety, z ust starosty radny dowiedział się, że na noworocznym spotkaniu nie podejmowano tematu budowy drugiej nitki obwodnicy. – Ale temat ten był podjęty przy innej okazji, podczas spotkania z wiceburmistrzem Michałem Bodenszacem – poinformował Jerzy Rzymowski. I dodał, że samorząd powiatu sprawy nie zarzuca. – Temat podjęliśmy na spotkaniu z marszałkiem Adamem Struzikiem. Jest on jak najbardziej otwarty na ten pomysł. Ale inicjatywa w tym zakresie leży po stronie samorządu miasta. Powiat może być tu czynnikiem wspierającym, jeśli decyzja pani burmistrz będzie pozytywna w kierunku realizacji tego działania, będziemy się włączać – dodał.

AOKomentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Irek #2693240 | 5.172.*.* 6 mar 2019 19:06

  A ja prócz obwodnicy chce jeszcze aby gmina wybudowała lotnisko. Fajnie by było, było by wtedy blisko i nie trzeba by jeżdzić samochodem do Warszawy. Aaaa i jbasen jeszcze chce, kurde jeszcze trochę i bym był zaomniał

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. racjonalny #2693115 | 5.173.*.* 6 mar 2019 15:12

  Kto w końcu co ma zacząć robić, aby zwykły obywatel mógł się dowiedzieć, czy ta obwodnica ma szanse wybudowania w tej kadencji rady miasta i powiatu. Proszę o jednoznaczne wyjawienie, kto w końcu z funkcji jest za to odpowiedzialny, ale żeby to nie była spychologia

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janusz #2692869 | 5.173.*.* 6 mar 2019 07:41

  Panie Januszu. Jest Pan u władzy ponad 20lat. Co Pan zrobil w kierunku ażeby powstała obwodnica północna? W tj chwili jest tylko naniesiony planowany przebieg na mapy. Pani Burmistrz zrobi wszystko ażeby w tej kadencji powstała obwodnica tylko jej nie przeszkadzajcie. Wybudowała rondo przy SP nr.1. Zakłady pracy w Strefie Ekonomicznej, utworzyła 300 nowych miejsc pracy. Wybudowała piękny nowy blok (widziałam w gazecie na frontowej stronie). Nowe mieszkania po Banku PKO. Co to jest wybudować taką obwodnicę skoro z budżetu 2018 roku pozostało 1.5 mln zł. A przed chwilą w raio jest sukces zakupiła czujnik od smrodu za 6000zł. To dopiero wydarzenie. Chlewnie jak budowali tak budują. Jak nie jedną dużą to dwie małe ale buduja. Nikt tego nie zatrzyma. Co to za satysfakcja że smród na czujniku pokarze jak zapobiec temu nie można w żaden sposób.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Japa #2692683 | 83.31.*.* 5 mar 2019 18:40

   Bardzo dobry pomysł chociaż ma on jak widać i przeciwników. Co niektórzy woleli by aby kasę przeznaczoną na obwodnice oddać do Torunia na złote kopuły bo tu i tak sobie poradzą prawda Panie Karolu?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Karol #2692171 | 37.47.*.* 4 mar 2019 20:50

   Niech zapyta o okreznice

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)