środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

DODATKOWE PRACE PRZED NAPRAWĄ DROGI

2019-03-01 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-01 15:44:15)
Drugie etap, może kosztować więcej

Drugie etap, może kosztować więcej

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ W tym roku samorząd powiatu będzie realizował II etap inwestycji na drodze Osówka-Lubowidz. Niestety, wykonawca zakwestionował właśnie przedmiar robót

- Powodem jest zły stan techniczny i obawy, że wykonawca nie będzie w stanie dotrzymać postanowień gwarancyjnych – poinformował radnych na ostatniej sesji (20 lutego) szef zarządu Jerzy Rzymowski. Jak wyjaśnił, zlecono wykonanie ekspertyzy technicznej, która wykazała, że niestety na odcinku ok. 1,1 kilometra droga praktycznie nie ma podbudowy i trzeba ją wykonać, nim rozpoczną się właściwe prace.
- Ekspertyzę wykonali pracownicy Politechniki Śląskiej – poinformował starosta. Zostało zlecone wykonanie korekty projektu i dodatkowego kosztorysu, związana z dodatkowymi robotami. - Z tego z tytułu pojawiły się dodatkowe koszty, będzie to kwota ok. 700 tys. zł, którą trzeba będzie na to zadanie przeznaczyć – wyjaśnia Rzymowski.
Zadanie jest współfinansowane w 60 proc. przez samorząd województwa. Starosta zapewnia, że zarząd będzie się starał pozyskać te dodatkowe środki właśnie od marszałka.
- Wstępne rozmowy już prowadziliśmy, mam nadzieję, że decyzja będzie pozytywna, a wówczas obciążenie powiatu nie będzie takie duże, jak powiedziałem na początku – kończy starosta.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB