Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

ŚWIĘTO PAŃ W ZWIĄZKU EMERYTÓW I RENCISTÓW W ŻUROMINIE

2019-03-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-14 15:02:24)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Z okazji Dnia Kobiet w sobotę, 9 marca, panie zrzeszone w żuromińskim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, spotkały się na uroczystym obiedzie.

Spotkanie z okazji święta kobiet rozpoczęło się jednak od kilkuminutowego wystąpienia przedstawicieli żuromińskiej komendy. Przy okazji zebrania się w jednym miejscu tak dużej liczby seniorów, policjanci Piotr Goszczyński i Tomasz Łopiński skorzystali z możliwości, by przypomnieć im zasady ograniczonego zaufania do obcych. Przytoczyli przykłady oszustw z sąsiednich powiatów oraz kwoty, jakie padły łupem złodziei. Jednocześnie przestrzegali seniorów przed oszustami, którzy wykorzystują często ich łatwowierność, by wyłudzić znaczne sumy pieniędzy metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na kuriera”. Funkcjonariusze rozdali też specjalne ulotki „ Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”.
Potem już rozpoczynając spotkanie z okazji Dnia Kobiet przewodniczący żuromińskiego koła Jan Lotarski złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. I wyraził zadowolenie, że na sobotnim spotkaniu pojawiły się nowe osoby, które niedawno dołączyły do seniorskiej organizacji.
Życzenia złożył też wszystkim paniom obecny na spotkaniu starosta Jerzy Rzymowski. Było ono też okazją do przekazania kilku ważnych informacji na temat działalności koła. Dziś liczy ono już 186 członków. – Od stycznia do 8 marca przyjęliśmy 43 osoby, co daje ogólny stan 186 członków. 54 osoby są spoza samego Żuromina – podkreślił zadowolony Lotarski. – Skąd to się bierze, takie zainteresowanie, nie wiem. Ale dzięki pomocy starostwa, burmistrzów z Żuromina i Lubowidza i wójta Kuczborka, którzy nam w ubiegłym roku pomogli, rozwijamy się – dodał.
Na koniec Lotarski przypomniał krótko plany na ten rok, zwłaszcza w kontekście organizowania wycieczek. Potem zebrane panie otrzymały od panów słodkie co nieco, a następnie wspólnie wszyscy zjedli obiad. Czas spędzili na miłych rozmowach.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB