Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

CZY REAKTYWUJĄ AUTOBUSY?

2019-03-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-20 16:27:21)
Radna Teresa Radomska (pierwsza z prawej) dziękowała władzom gminy za skuteczne działania w celu przywrócenia autobusu na trasie Siemiątkowo-Żuromin

Radna Teresa Radomska (pierwsza z prawej) dziękowała władzom gminy za skuteczne działania w celu przywrócenia autobusu na trasie Siemiątkowo-Żuromin

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Z takim pytaniem na sesji Rady Gminy w Siemiątkowie zwróciła się do wójta i sekretarza radna Teresa Radomska, jednocześnie dziękując za to, że dzięki ich interwencji znów na trasie Siemiątkowo-Żuromin kursuje autobus.

Temat podniosła podczas sesji 13 marca. Wyraziła zadowolenie, że władzom udało się jakoś załatwić, by autobus wyjeżdżał rano przez Bieżuń do Żuromina i wracał do wsi po południu.
- Czy są na terenie powiatu prowadzone jakieś konsultacje na temat reaktywowania tych połączeń. Pan premier mówił, obiecał, że będą one funkcjonowały od 1 kwietnia. Czy zatem wpłynęły już odpowiednie fundusze na ten cel, czy są jakieś konsultacje, które połączenia miałyby być reaktywowane? – dopytywała jednak dalej.
Niestety, odpowiedź raczej jej nie usatysfakcjonowała. – Nie wiem, czy wpłyną do gminy jakiekolwiek fundusze na te połączenia komunikacyjne. Do dziś nic na ten cel nie dostaliśmy – odpowiedział wójt Piotr Kostrzewski. – Nic na ten temat nie wiemy oprócz tego, że taka deklaracja byłą ogłoszona przez pana premiera w telewizji – dodał.
Jego odpowiedź uzupełnił sekretarz urzędu Mirosław Różański. – To połączenie, które zostało uruchomione to zasługa starostwa powiatowego. Jest po to, by mogli z niego korzystać uczniowie z naszej gminy, którzy dojeżdżają do liceum do Bieżunia – wyjaśnił. A potem przekazał kolejne informacje.
12 marca w Warszawie, na szkoleniu przewodniczących rad powiatów w Związku Miast Polskich, w którym uczestniczyło ok. 200 osób z całej Polski, sekretarz uzyskał kilka informacji właśnie w tym temacie. – Obok mnie siedział pan z Polski wschodniej, z województwa podlaskiego. Mówi mi, że w jego terenie reaktywują posterunki policji, tworzą nowe, uruchamiają dodatkowe linie autobusowe. Zapytałem go, dlaczego akurat u pana. Odpowiedział, że minister Zieliński pochodzi od nich, inny minister też od nich. Więc skomentowałem, że jak to, przecież dzielimy wówczas kraj na Polskę A i Polskę B. Odpowiedzi nie uzyskałem – relacjonował Różański. I zasugerował wszystkim obecnym na sesji wysnucie wniosków samodzielnie.

AO


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. As #2701571 | 5.173.*.* 21 mar 2019 22:58

    U nas w Żurominie będzie nowy dworzec. Tak w radyju mówiono w tym roku. Ciekawe gdzie jest lokalizacJa? Gdzie sąpieniądze w budżecie na ten cel? bajki to piękna rzecz ale dla dzieci.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wykluczony #2700890 | 37.47.*.* 20 mar 2019 20:35

    Za tego rządu zapowiedź o odtworzeniu połączeń autobusowych, zobaczymy co to będzie. Dla przypomnienia 8 lat rządów PO - P(Z)SL: "piniędzy na te rzeczy nie" ..... było

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz