Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

UCIECZKA Z 3 PROMILAMI

2019-03-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-21 12:42:00)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Żuromińscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie powiatu żuromińskiego. 31-letni mieszkaniec gminy Siemiątkowo mając 3 promile próbował uciekać motorowerem

Do awanturującego się w sklepie mężczyzny obsługa sklepu wezwała policję. Pojawienie się funkcjonariuszy spowodowało, że sprawca interwencji opuścił sklep. Policjanci pojechali jednak do miejsca jego zamieszkania. - Tam dzielnicowy w rozmowie z rodziną zwrócił uwagę na zachowanie się w miejscu publicznym mężczyzny – informuje nas rzecznik policji, sierż. szt. Tomasz Łopiński. W trakcie rozmowy z domownikami funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna wsiada na motorower i wyjeżdża z posesji na drogę publiczną. Natychmiast ruszyli za mężczyzną. Udało się im zatrzymać go kilkaset metrów od domu. - Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile w organizmie, a ponadto 31-latek posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami do 2022 roku – dodaje Łopiński.
Za ponowną jazdę po alkoholu mimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mężczyzna znów odpowie przed Sądem.
Policja przypomina, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie: · kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB