Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY

2019-03-22 08:18:30 (ost. akt: 2019-03-22 08:19:13)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 15 marca w bieżuńskim liceum odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Językowego dla szkół gimnazjalnych oraz podstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań lingwistycznych dzieci.

W konkursie udział wzięło osiem czteroosobowych drużyn z gimnazjów oraz szkół podstawowych: w Bieżuniu, Żurominie (Szkoła nr 1), Siemiątkowie, Zielonej, Lubowidzu, Przeradzu Małym, Lutocinie oraz Zieluniu. Drużyny rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach językowych z angielskiego i niemieckiego.
Konkurs obejmował trzy konkurencje językowe z angielskiego oraz niemieckiego. Zadania konkursowe polegały na: nagraniu krótkiego filmu lub wykonaniu prezentacji multimedialnej w języku obcym pt. „Jeden dzień w Londynie” lub „Jeden dzień w Berlinie”, rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, a także odpowiedzi na pytania w ramach przygotowanego quizu dotyczącego wiedzy nt. państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
Najlepsi w rywalizacji okazali się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie, a trzecie miejsce uczniowie z Zespołu Szkół w Lubowidzu. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń, Radę Rodziców LO w Bieżuniu oraz wydawnictwa językowe Oxford University Press i Pearson.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Żuromińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Bieżuniu oraz Rady Rodziców Liceum. Na rywalizacji językowej jednak się nie skończyło. Jak informuje nas Wojciech Tomczuk, współorganizator konkursu z ramienia bieżuńskiego liceum, w przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczniowie bieżuńskiego ogólniaka zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się utwory muzyczne wykonywane w języku angielskim.
- Celem, który przyświecał naszej uroczystości było promowanie zainteresowania kulturą państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, rozwijanie zainteresowania językami obcymi wśród uczniów szkół gimnazjalnych podstawowych oraz ponadgimnazjalnych, jak również integracja oraz promowanie współpracy między szkołami powiatu żuromińskiego- informuje nas Tomczuk.

AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB