Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM ETAP POWIATOWY

2019-03-22 08:20:45 (ost. akt: 2019-03-22 08:22:01)
Fot. PSP Laureaci etapu powiatowego  konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Fot. PSP Laureaci etapu powiatowego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 35 uczniów ze szkół całego powiatu żuromińskiego wzięło udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich typów szkół – od podstawowych przez gimnazjalne do ponadgimnazjalnych. Ma on na celu popularyzowanie przepisów w zakresie ochrony ludności, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz ekologii, a przede wszystkim ma on służyć popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, nadto praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Pozwala na poszerzenie wiedzy na temat techniki pożarniczej, znajomości zasad organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Najlepszą wiedzą w konkursie wykazali się – w kategorii szkół podstawowych Weronika Milewska (SP nr 1 w Żurominie), Martyna Kąkolewska (SP w Raczynach) i Tobiasz Wesołowski (SP nr 1 w Żurominie). Wśród gimnazjalistów zwyciężył Jakub Retajczyk z Gimnazjum nr 2 w Żurominie, za nim znalazł się Sebastian Kowalski z ZS w Siemiątkowie i Maja Kosek z SP nr 2 w Żurominie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepiej wypadli Radosław Suwiński (LO w Żurominie), przed Joanną Dąbrowską (LO w Żurominie) i Weroniką Pawlak (LO w Bieżuniu).
Teraz kolejno Weronika, Jakub i Radosław będą mierzyć się z innymi uczniami w finale wojewódzkim.
Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie. Po zakończeniu części pisemnej uczestników turnieju zapoznano z specyfiką pracy strażaka w ramach zwiedzania strażnicy Komendy PSP w Żurominie.

AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB