Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

TRENER PEŁNY WIARY I OPTYMIZMU

2019-03-22 09:08:20 (ost. akt: 2019-03-22 09:10:00)

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Żuromin już w sobotę zainauguruje zmagania rundy rewanżowej. Czego kibice „zielono-czerownych” mogą spodziewać się po swojej drużynie i o tym jaki potencjał drzemie w zespole opowiada szkoleniowiec Wkry Maciej Grzybowski

Redakcja: Kończy się okres przygotowawczy do rundy wiosennej IV ligi sezonu 2018/2019. Jak trener ocenia te dwumiesięczne przygotowania?

Maciej Grzybowski: Okres przygotowawczy oceniam bardzo pozytywnie. Wiadomo, że jako trener życzyłbym sobie wyższej frekwencji, ale zrealizowaliśmy nasz plan. Gry kontrolne na duży plus. Mierzyliśmy się głównie rywalami z wyższej półki. Będziemy dobrze przygotowani do rundy rewanżowej.

Redakcja: Został Wam ostatni trening (w czwartek – przy. red.) i w sobotę wychodzicie na murawę by zagrać przeciwko MKS-owi Ciechanów. Będzie to mecz o sporym ciężarze gatunkowym. Jakiego zespołu mogą się spodziewać kibice? Czym zaskoczy ich Wkra, czym zaskoczy rywala?

Maciej Grzybowski: Przygotowujemy się do tego meczu spokojnie, ale znamy stawkę spotkania. Wiemy, że MKS Ciechanów ma swoje problemy, ale nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Podwójna koncentracja na przeciwniku, na pracy, którą mamy do wykonania. Walczymy o komplet punktów. Od pierwszej do ostatniej minuty będziemy walczyli o każdy centymetr boiska, o każdą piłkę. Nie odpuścimy. Pierwszy mecz to zawsze dodatkowe emocje, niezależnie od przeciwnika. Liczymy na wsparcie od naszych kibiców i zapraszamy w sobotę o godzinie 14 na stadion przy Żeromskiego.

Redakcja: O co gracie wiosną? Utrzymanie jest głównym celem drużyny?

Maciej Grzybowski: Tak, przede wszystkim chcielibyśmy się utrzymać. Oczywiście mamy z tyłu głowy to, co dzieje się za nami w tabeli, ale chcemy skończyć sezon na jak najwyższym miejscu. Mam do dyspozycji bardzo dobry piłkarsko zespół. Potencjał jest spory. Potrafimy grać ofensywnie co pokazaliśmy już wielokrotnie. Problemem są tracone gole, ale w tym elemencie z tygodnia na tydzień będziemy wyglądali lepiej. Wierzymy w nasza pracę, wierzymy, że osiągniemy nasze cele. Ponadto w dalszym ciągu stawiamy na swoich chłopaków, zawodników miejscowych, młodzieżowcy pokazali się w tym okresie przygotowawczym z dobrej strony. Będę z nich korzystał i wprowadzał do zespołu.

Rozmawiał M.Osiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB