Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

30 PLACÓWEK Z NASZEGO POWIATU ZA STRAJKIEM

2019-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 15:56:48)

Podziel się:

EDUKACJA\\\ W powiecie żuromińskim zakończyło się już referendum strajkowe w szkołach i placówkach oświatowych. Strajku nie będzie jedynie w SP w Gościszce i w Poradni Psychologicznej w Żurominie.

W piątek, 22 marca, spotkał się Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Żurominie, żeby zatwierdzić wyniki referendum. Trwało ono do czwartku, 21 marca.
- W referendum powiedziano „Tak” dla strajku – informuje prezes ZNP Marzena Więckowska. Taką wolę w większości wyrazili pracownicy 30 placówek.
W sporze zbiorowym wzięły udział wszystkie jednostki w powiecie, oprócz żuromińskiego Przedszkola nr 1, które w ogóle do niego nie przystąpiło. W dwóch, gdzie istnieją związki zawodowe (ZNP), tj. Gościszce i w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żurominie, załoga negatywnie odpowiedziała na pytanie referendalne. W pozostałych 29 jednostkach pracownicy opowiedzieli się za strajkiem. Z kolei w Będzyminie, gdzie ZNP nie ma struktur, do sporu przystąpiła jednak „Solidarność-Oświata” i to jej władze przeprowadziły tam referendum, w którym również wyszło, że pracownicy chcą strajku. W sumie więc 30 szkół jest za zorganizowaniem strajku.
Jak powiedziała nam prezes Więckowska, zdarzyły się szkoły, w których wzięli udział wszyscy pracownicy i wszyscy w referendum zgodzili się na protest. Dużo było placówek z 80-90-procentwym wynikiem. – To bardzo wysoki procent – ocenia Więckowska. Wynika z tego, że tylko pojedyncze osoby w każdej z jednostek oświatowych nie chcą przyłączyć się do strajku i nie podzielają żądań związkowych.
- Byli u nas jednak księża, którzy od początku opowiadali się za strajkiem i taką wolę wyrazili w referendum – mówi Marzena Więckowska.
W poniedziałek, 25 marca, prezes spotkała się z dyrektorami szkół, w których pracownicy opowiedzieli się za strajkowaniem. Nie wiadomo, jak zostaną teraz zorganizowane komisje egzaminacyjne tam, gdzie 90 czy 100 proc. załogi w referendum powiedziało „Tak”. Nie wiadomo, co będzie z uczniami i przedszkolakami.
Co przyniosą rozmowy związkowców z rządem, zaplanowane na 1 kwietnia?

AO


Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zyj #2709103 | 178.42.*.* 3 kwi 2019 23:20

  Swoje wykształcenie zawdzięczam tylko i wyłącznie rodzicom, którzy siedzieli ze mną po nocach tłumacząc i rozwiązując zadania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Regina #2709015 | 5.173.*.* 3 kwi 2019 20:44

   nierobom strajku się zachciało za robotę się weźcie, a nie zmuszacie uczciwie pracujących ludzi do: 1 wykonywania pracy za Was prace domowe dawane dzieciom kilkakrotnie przewyższają materiał przerobiony na lekcjach (3 strony na lekcji) 16 stron pracy domowej dla ucznia II kl szkoły podstawowej 2. płacenia wyższych podatków na pokrycie roszczeń nieudaczników życiowych, którzy nie umieją nic i zostają nauczycielami

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Wojciech #2707277 | 78.88.*.* 1 kwi 2019 05:26

    Nie prawdą jest jakoby w naszym powiecie miały tylko nie strajkować tylko 2 jednostki. Poza tym do systemu oświaty wlicza się prywatne przedszkola, a jest ich w powiecie sporo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. do Jaska #2706774 | 83.31.*.* 30 mar 2019 18:00

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ales Jasiek pojechał po całości. Co oni ci nauczyciele zrobili, że ich tak nienawidzisz? Ciebie już nikt i nic nie przekona. Walisz jadem tak niebezpiecznie , że możesz sam siebie skrzywdzić. Samo kapiące dobro widzisz u tych co u steru. A ile kasy dali niepełnosprawnym którzy 40 dni i nocy grzeli zimne posadzki w Sejmie. A ile poszczególne ministerstwa przelały kasy do Torunia? Czy wiesz ile miesięcy będziesz czekał w kolejce do kardiologa w Żurominie. Kiedy Mateuszek zamontuje w blokach windy . Kiedy uruchomi PKS w Żurominie kiedy wczoraj padł ostatni relikt - okrąglak socjalistyczny na dworcu w Żurominie. Te odezwę która tu nasmarowałeś możesz czytać takim samym jak ty bo rozsądnie myślący na ten paszkwil się nie nabierze . A dlaczego ? Ano podwyżka emerytury miała być o 3,26 % a dali 2,86 , Z tego maja dać łapówkę aby na nich glosować 1100 zł brutto / 888 zł netto/ A więc ponownie oszukali bo dali to co dali z mojego i innych i tak im jeszcze pozostanie. Tak , że chłopie sie napociłeś i to pewnie wszystko o kant dupy można rozbić a nauczyciele mają rację , że walczą o swoje bo inni zawalczyli i otrzymali za wyjątkiem tych biednych dzieci, Mnie i innych nie skłócisz z nauczycielami bo to zawód , który powinien być poszanowany a nie opluty przez bandę nieudaczników rozkradających dobro narodowe, Pozdrowienia

   3. Jasiek #2705867 | 37.248.*.* 29 mar 2019 04:39

    Moi drodzy państwo. Wasz protest jest adresowany do nie tych ludzi co trzeba. Rząd PIS jest przy władzy dopiero od 4 lat. Pan Broniarz ( Szef ZNP ) jest prezesem waszego związku od 24 lat i zarabia na tym stanowisku 12 tysięcy złotych miesięcznie. Czy nikt z was nie wpadł na pomysł by usunąć ze stanowiska właśnie pana Broniarza gdyż jako prezes ZNP przez 24 lata nie zrobił nic i to zupełnie nic by wam było lepiej????. Skoro macie taką sytuację że wasz " szef" zarabia 12 tysięcy złotych i żyje w luksusie - Do ZNP należą hotele, uzdrowiska i sanatoria to czy nie wypadałoby pomyśleć nad zmianami w waszym związku od personalnych kończąc na mentalnych i światopoglądowych???. Na koniec pozostawię państwa z pewnym faktem i to bardzo ciekawym faktem. Panu Broniarzowi w tym roku kończy się kadencja szefa ZNP - utrata wysokiej pensji i luksusów. Na Kwiecień jest planowany strajk nauczycieli ( egzaminy w szkołach, szczególny stres dla dzieciaków, tuż przed końcem roku szkolnego) a już na początku Maja są wybory do PE. Czy nadal uważają państwo że panu Broniarzowi chodzi o wasze i tylko wasze interesy???. Czy na prawdę myślicie że po 24 latach " rządów" pana Broniarza w ZNP i teraz tuż przed końcem jego kadencji temu panu nagle zachciało się walczyć dla was o podwyżki i lepsze życie??????. Jako już ostatnią ciekawostkę powiem państwu że pan Broniarz jest uwieczniony na pewnym zdjęciu z podniesionym gestem " Wiktorii" w pierwszym rzędzie z państwem : G. Schetyną,R. Petru, B. Nowacką, W. Kosiniakiem - Kamyszem.......... . Czy nadal państwo uważają że ten " strajk" jest całkowicie apolityczny i jest skierowany tylko do opinii publicznej by zwrócić uwagę na waszą trudną sytuację???. Poprzedni rząd - PO - PSL zamroził wasze podwyżki na 9 lat....... . Tak, tak. Pan Schetyna też to przyklepał. Ten sam Schetyna który teraz mówi że jemu i jego partii bardzo mocno leży na sercu ciężki los nauczycieli............ . Pomyślcie państwo komu będziecie sprzyjali tym "strajkiem". Sobie i swojej lepszej przyszłości czy politykom pro niemieckim, zdrajcom Polski którzy chcą tylko i wyłącznie jednego - odsunięcia PIS od władzy i powrotu do tego co było - Totalnego złodziejstwa, niszczenia kraju i szkodzenia Polsce ile się da byle tylko spełniać interesy obcych krajów - Rosji, Niemiec, Francji itp......... . Amen.

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    Pokaż wszystkie komentarze (32)