środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

UCZNIOWIE WIDOCZNI I BEZPIECZNI

2019-04-03 10:28:31 (ost. akt: 2019-04-03 10:29:55)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Jedną z dwóch placówek oświatowych w powiecie, którą w tym roku wytypowano do akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, jest Zespół Szkół w Zieluniu. W pierwszy dzień wiosny, dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach.

Budynek szkoły usytuowany jest tuż przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 541. Obecnie trwa jej remont, dlatego zachowanie bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły jest bardzo ważne. O takim bezpieczeństwie przypominali właśnie przedstawiciele ciechanowskiego WORD oraz Urzędu Marszałkowskiego, a także służby – policja i zieluńska Ochotnicza Straż Pożarna, podczas akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, która odbyła się w czwartek, 21 marca. Reprezentujący marszałka Adama Struzika radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski podkreślił, że rozdawane podczas akcji odblaski, zawieszone na plecakach, spowodują to, że będą widoczni dla innych uczestników ruchu już z daleka. Tłumacząc uczniom założenia kampanii dyrektor szkoły Elżbieta Bonczek podkreśliła, że ważne jest właśnie to, aby wszyscy byli widoczni w czasie poruszania się po drodze.
W ramach kampanii uczniowie uczestniczyli w panelach tematycznych poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa oraz otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. Ponadto pod bacznym okiem strażaków z OSP w Zieluniu poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, obejrzeli film o bezpieczeństwie pod okiem policjantów z żuromińskiej komendy, a także zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor rowerowy. Atrakcją dla nich była możliwość jazdy motocyklem na specjalnym symulatorze. Najmłodsi zaś mogli realizować się w towarzyszącym przedsięwzięciu konkursie plastycznym.

AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB