Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

GDYBY NIE KARPA…

2019-04-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-08 12:15:43)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Radny powiatowy Józef Stankiewicz stwierdził na ostatniej sesji, że gdyby nie pozostawiona w pasie drogowym karpa po wyciętym drzewie, to wypadek drogowy miałby inny przebieg

- Parę miesięcy temu cieszyłem się, że krzaki między cmentarzem a kościołem w Syberii zostały wycięte. Ale w sobotę lekko przeraziłem się, gdy zobaczyłem pojazd, który na tym odcinku drogi dachował, uderzając w karpę, która jest ok. poniżej 30 cm nad poziomem ziemi. Dachując na szosę zawadził o ogrodzenie naszego bloku i postawiło go do pionu – relacjonował Stankiewicz na obradach Rady Powiatu 26 marca. Stwierdził, że drogi powiatowe są niebezpieczne.
– W dalszym ciągu nie widzę, można powiedzieć, takich efektywniejszych prac, które by oczyszczały nasze drogi powiatowe, szczególnie pobocza, z zakrzaczenia i zarośli. Panowie, naprawdę jest to niebezpieczne w terenie szczególnie leśnym. Osłony żadnej przed wkroczeniem na jezdnię zwierząt dzikich nie ma – zwrócił się do członków zarządu.
Radny Tomasz Makuszewski próbował drążyć temat przedstawiony przez Stankiewicza, bo – jak nam później tłumaczył – miał nieco więcej wiedzy na temat całego zdarzenia. A mowa jest konkretnie o wypadku, o którym pisaliśmy na naszych łamach. Wspomniany kierowca, który na trasie Syberia-Płociczno dachował, niestety – po policyjnym badaniu alkomatem – okazał się mieć w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Dlatego też Makuszewski zwrócił uwagę na to, że należałoby najpierw poznać szczegóły zdarzenia, a nie winić… karpę.
– Jaka była przyczyna, że ten pan uderzył w karpę? Chciałbym zasugerować, że jeżeli tam była karpa, to ona nie była powodem tego, że ten samochód dachował – mówił radny Makuszewski.
Na co Stankiewicz odparł: - Jeżeli by karpy nie było, pojechałby na pole.
– Ale dlaczego uderzył w karpę? Trzeba podejść do tego racjonalnie – kontynuował Makuszewski.
– Trzeźwemu mogło się to samo zdarzyć. Dochodzeniowcem nie jestem. Ja widziałem efekt i zdarzenie, które nastąpiło. Karpa była przyczyną tego zdarzenia – upierał się Józef Stankiewicz.
– Trudno mi się ustosunkować, bo nie znam całego zdarzenia, ale odnoszę wrażenie, że karpa jest na poboczu, nie była w asfalcie – zaczął z nim rozmowę starosta.
– Pół metra od jezdni – doprecyzował Stankiewicz.
– To myślę, że to wystarczające miejsce, żeby swobodnie przejechać. Tak więc nie sądzę, że byłą przyczyną – skomentował Rzymowski.

AO


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Antypsl #2716149 | 94.254.*.* 13 kwi 2019 13:10

  Przypomnij nam ile wzieli w ubieglym roku nagród ministrowie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PSL #2715125 | 5.173.*.* 12 kwi 2019 04:07

  Podwyżkami dla dyrektora najlepszego szpitala w Polsce.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. IR #2712403 | 31.0.*.* 8 kwi 2019 20:29

  Czym ten powiat się zajmuje...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)