Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

ŻUROMIŃSKI PSZCZELARZ W LUTOCIŃSKIEJ SZKOLE

2019-04-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-08 12:24:38)
Wspólne zdjęcia uczniów z gościem i opiekunkami oraz grupą przedszkolnych „Pszczółek”

Wspólne zdjęcia uczniów z gościem i opiekunkami oraz grupą przedszkolnych „Pszczółek”

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Bartnik, mistrz pszczelarstwa Roman Stachyra z Żuromina, zaproszony przez członków szkolnego Koła LOP w Lutocinie odwiedził placówkę 28 marca.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci kl. I – III Zespołu Szkół w Lutocinie wraz z wychowawcami oraz wicedyrektor Bożeną Janicką. Witając gościa prowadząca spotkanie Danuta Pekról podkreśliła ogromne zasługi pana Romana Stachyry dla polskiego pszczelarstwa. Produkty żuromińskiego bartnika znane są i cenione w całej Polsce.
Spotkanie z pszczelarzem rozpoczęły dzieci z przedszkola (grupa „Pszczółek”) prezentując tematycznie dobrany wiersz i piosenkę. Następnie głos zabrał sam Roman Stachyra, który opowiadał dzieciom o życiu pszczół, pracy pszczelarza i pasji, jaką zaszczepił w nim ojciec. Było to niecodzienne spotkanie, podczas którego dzieci zadawały pytania i otrzymywały fachowe odpowiedzi m.in. jak zbudowany jest ul, ile w ulu żyje pszczół, jak długo żyje pszczoła, ile żądeł ma pszczoła? Dzieci ciekawiły się, też co to jest plaster miodu, jaka jest temperatura w ulu. Zadawały jeszcze wiele innych pytań.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska ula i pszczół. Pszczelarz zaprezentował im również różne gatunki miodów i opowiedział o jego leczniczych właściwościach. Zachęcał dzieci do słodzenia napojów miodem, który jest zdrowszy niż cukier, przy czy podarował dzieciom do degustacji słoiczki z miodem.
Spotkanie z pszczelarzem dostarczyło uczniom wiele cennej wiedzy na temat życia tych pożytecznych owadów. Pozwoliło poznać tajniki trudnej pracy z pszczelarzem. Na koniec uczniowie otrzymali od naszego gościa ważne przesłanie, aby żyć zgodnie z prawami natury, bo zmieniając środowisko często je niszczymy.
DPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB