Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

KOLEJNY ROK ROZWOJU – BANK SPÓŁDZIELCZY W ŻUROMINIE PODSUMOWAŁ 2018 ROK

2019-04-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-10 14:47:28)
Prezes Kazimierz Bulkowski przedstawił sprawozdanie za 2018 rok

Prezes Kazimierz Bulkowski przedstawił sprawozdanie za 2018 rok

Podziel się:

FINANSE\\\ Zebranie Przedstawicieli zatwierdziło sprawozdanie Zarządu z działalności Banku Spółdzielczego w Żurominie za 2018 rok. Wynik finansowy Banku za ubiegły rok, do podziału przez Zebranie Przedstawicieli wyniósł, 2,243 mln złotych, który zasilił głównie fundusz zasobowy Banku. Udziałowcy otrzymali również dywidendę na poziomie 4%.

Pod koniec marca odbyło się coroczne Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Żurominie. Wzięło w nim udział 29 delegatów, Rada Nadzorcza, Zarząd, dyrektorzy oddziałów z Kuczborka i Lipowca Kościelnego, a także przedstawiciele banku zrzeszającego.
Zdecydowanie Zarząd może uznać poprzedni rok za bardzo dobry. Suma bilansowa wzrosła w porównaniu do 2017 roku o ponad 9 %. Wyniosła ona 250 mln złotych. Odnotowano także progres wartości portfela kredytowego o 11,36 %. W 2018 roku było to 190 mln złotych.
Żuromińska placówka cieszy się nieustającym zaufaniem. Potwierdzają to chociażby: wzrastająca liczba klientów oraz coraz wyższa kwota deponowana na rachunkach bankowych. Pod koniec ubiegłego roku wyniosła ona 219 mln złotych ( wzrost do 2017 roku o 11,7%).
Jak widać, wyniki banku są imponujące, dlatego nie dziwi fakt, że delegaci pozytywnie ocenili pracę zarządu udzielając jego członkom absolutorium. Ponadto słowa uznania skierowano do pracowników banku. Doceniono ich fachowość, kompetencje, doświadczenie oraz podejście do klienta.
Bank Spółdzielczy w Żurominie od wielu lat angażuje się w działalność społeczno-kulturalną wspierając różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Tylko w 2018 roku na ten cel przeznaczono ponad 28 tysięcy złotych.
Placówka w październiku będzie obchodziła okrągły jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji Zarząd Banku Spółdzielczego specjalnie dla klientów przygotował promocyjną ofertę na lokatę bankową z nagrodami. Zainteresowanym szczegóły oferty przekażą doradcy klienta.

Kacper Czerwiński
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB