Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

TEATR MASKA W BIBLIOTECE

2019-04-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-11 12:30:17)
Aktorzy zachęcali uczniów do brania udziału w spektaklu

Aktorzy zachęcali uczniów do brania udziału w spektaklu

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”- to tytuł spektaklu, z jakim do Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechał krakowski Teatr „Maska”.

Jego aktorzy odwiedzili żuromińską placówkę w środę, 3 kwietnia. Artyści zaprezentowali dzieciom spektakl promujący czytelnictwo pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!". Na przedstawienie przybyli uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Żurominie, Szkoły Podstawowej w Przeradzu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie.
– Celem dydaktycznym widowiska było zachęcanie do czytania, przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Artyści w wymyślny sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, który zakończył się wspólnym ślubowaniem – informują nas bibliotekarki. Jak podkreślają, powinniśmy doceniać fakt, że wokół nas działają biblioteki. - Odwiedzajmy je nie tylko w poszukiwaniu lektur, ale także całkiem nowych książek, bądźmy gotowi na przygody! – apelują do wszystkich.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB