Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

PÓŁFINAŁ ORTOGRAFICZNYCH ZMAGAŃ O PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO

2019-04-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-11 12:32:33)
Uczniowie rywalizowali pod okiem polonistów, m.in. Henryka Wrzoska

Uczniowie rywalizowali pod okiem polonistów, m.in. Henryka Wrzoska

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 105 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w półfinale XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro.

46 z nich reprezentowało szkoły podstawowe (kl. IV-VI), 47 klasy VII-VIII oraz gimnazja. Rywalizowało też 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy oni starali się jak najlepiej napisać półfinałowe dyktando tak, by popełnić jak najmniej błędów.
Do finału konkursu zakwalifikowali się z klas IV-VI szkół podstawowych: Marta Dobiesz – Zespół Szkół w Lubowidzu, Anna Borowska – Zespół Szkół w Lutocinie, Dominika Grzywińska – SP Nr 1 Żurominie, Barbara Żachowska – Zespół Szkół w Lutocinie, Martyna Kąkolewska – Szkoła Podstawowa w Raczynach, Krystian Stańczak – ZPO w Zielonej, Julian Polita – ZPO w Zielonej. Z klas VII-VIII oraz kl. III gimnazjum - Natalia Banach – SP Nr 2 w Żurominie, Karolina Reda - ZS w Lutocinie, Dominika Kraśnicka – ZPO w Kuczborku Osadzie, Katarzyna Piotrowicz - ZPO w Zielonej, Maciej Matyjasek – ZPO w Bieżuniu, Wiktoria Sikut – ZPO w Bieżuniu, Nikola Kalinowska – ZS w Lutocinie.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych o tytuł powalczą: Maria Gulczyńska – Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, Michał Spychalski - Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, Magdalena Jabłońska - Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, Mateusz Kubiński - Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, Patryk Skowerski - Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, Alicja Lipska - Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, Piotr Buczyński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.

AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB