środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

ZŁOTE GODY W BIEŻUNIU

2019-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-12 14:38:51)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Trzy pary z gminy Bieżuń obchodziły 2 kwietnia jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody wyprawiono im w Urzędzie Miasta i Gminy Bieżuń.

Uroczystość rozpoczęła kierownik USC Anna Liszewska, która po przywitaniu jubilatów i gości przekazała wyrazy uznania małżonkom za wspólnie spędzone lata i za dotrzymanie złożonego przed pięćdziesięcioma laty przyrzeczenia dochowania wzajemnej miłości, szacunku i przyjaźni. Złote Gody obchodzili: Hanna i Kazimierz Kopczyńscy, Stanisława i Kazimierz Lejman oraz Barbara i Antoni Peszyńscy. Za trwanie w złożonej niegdyś małżeńskiej przysiędze otrzymali oni Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale te są nagrodą dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskimi i symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich do trwałości i zgodności małżeństwa oraz wartości rodzinnych.
Dostojnym jubilatom odznaczenia te wręczał burmistrz Andrzej Szymański. Jednocześnie złożył im życzenia i podziękował za trud włożony w budowę trwałości małżeństwa i rodziny. Podkreślił przy tym, że stanowią piękny przykład i wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń. Do życzeń i gratulacji dołączyli także przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Sztybor oraz zastępca kierownika USC Nina Pachniewska.
Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło lampki szampana i toastu wzniesionego za zdrowie małżonków.

AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB