Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

NIE OBRONILI TYTUŁU

2019-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-12 15:29:08)

Podziel się:

SIATKÓWKA\\\ Dwukrotny Mistrz Polski (2017, 2018) w siatkówce amatorów Dre-Mar Team Żuromin tym razem bez medalu. W Warszawie nie udało się obronić tytułu.

Dre-Mar Team Żuromin to dwukrotny mistrz Polski siatkówki amatorów. Mistrzostwo zdobyte w roku 2017 rozbudziło apetyty, rok później pierwsza skuteczna obrona – to wszystko stawiało zespół z Żuromina w gronie faworytów. Do tegorocznego turnieju siatkarze z Żuromina przystępowali w silnym składzie, który gwarantować miał walkę o medale.
Sam początek turnieju również zwiastował, że żurominianie będą liczyć się w walce. Bardzo dobre rozpoczęcie zmagań, szybkie zwycięstwo w dwóch setach w starciu z RSM Volleyball. Chwilę później przyszła jednak porażka z Iskrą Warszawa. Ostatecznie porażka ta na miejsce żurominian po fazie grupowej nie miała wpływu, bo trzecie spotkanie grupowe nasz zespół wygrał bez starty seta. Dre-Mar zajął miejsce pierwsze z siedmioma punktami, ale w kolejnej fazie trafił dość niefortunnie. Rywalem Dre-Maru był bowiem zwycięzca amatorskiego Pucharu Polski z tego roku - Jimi Bestios.
Obie drużyny stworzyły kapitalne widowisko. Widowisko na miarę finału Mistrzostw Polski. Spotkanie zakończyło się grą na przewagi w tie-breaku (17:15). Niestety całe spotkanie (2:1) padło łupem zespołu z Białegostoku i to oni cieszyli się z dalszej gry, a Dre-Mar musiał pożegnać się z rozgrywkami. Dre-Mar wrócił do Żuromina bez medalu, a złoto przypadło w udziale ich pogromcom. W fianle Jimi bestios pokonał Iskrę Warszawa 2:1.

OM

Dre-Mar Team: Marcin Jasiński, Radosław Rochna, Mikołaj Rochna, Łukasz Cichocki, Kacper Wiśniewski, Kamil Paluszewski, Krystian Ciszkowski, Mateusz Grzywiński, Krzystzof Szafraniec, Michał Góralski, Serafin Gruźlewski, Grzegorz Snowacki, Michał Przybyszewski, Marcin Błaszkiewicz
Wyniki grupowe
Dre-Mar Team Żuromin – RSM Volleyball 2:0
Dre-Mar Team Żuromin – Iskra Warszawa 1:2
Dre-Mar Team Żuromin – Szaniec Świecie nad Osą 2:0
1/8 Finału
Dre-Mar Team Żuromin – Jimi Bestios Białystok 1:2

Finał
Jimi Bestios Białystok – Iskra Warszawa 2:1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB