Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

NIECH SAMORZĄDY WSPÓŁPRACUJĄ. PROPAGUJMY PROGRAMY ANTYSMOGOWE

2019-04-15 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-15 16:50:53)
Janusz Welenc zachęca samorządy do wspólnej akcji propagowania programu antysmogowego

Janusz Welenc zachęca samorządy do wspólnej akcji propagowania programu antysmogowego

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Welenc apeluje do wszystkich samorządów, by popularyzowały możliwość skorzystania z dotacji z programów antysmogowych.

- Jest teraz duży program ogłoszony przez rząd, realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i jego agendy, czyli Wojewódzkie Fundusze Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej, a dotyczący ochrony powietrza – powiedział na ostatnim posiedzeniu Rady powiatu we wtorek, 26 marca. Jego zdaniem starostwo powinno wspólnie z gminami zbudować wspólną metodę informowania mieszkańców o możliwości uzyskania takiej dotacji. Bo, jak podkreślił, nie każdy z mieszkańców powiatu, zwłaszcza tych starszych, ma możliwość skorzystania z internetu i złożenia tą drogą wniosku np. o dofinansowanie wymiany pieca.
Zdaniem Welenca mogliby w tym pomóc pracownicy samorządów w zbudowanych do tego celu specjalnych punktach konsultacyjnych w gminach i starostwie, a informację do społeczeństwa można by przekazać społeczeństwu np. za pomocą sołtysów. – Żebyśmy mogli dbać o czyste powietrze i z programów wsparcia skorzystać. Mimo tego, że tak jak w Żurominie będziemy instalować te rożne mierniki. I tak wiemy, że normy są przekroczone. Musimy szukać wśród mieszkańców sojuszników do podjęcia tych inwestycji – dodał. Stwierdził też, że należy możliwość skorzystania z programu szeroko rozpropagować, np. na stronach internetowych samorządów, gdzie dotychczas nie zaobserwował żadnych informacji na ten temat.
AOKomentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zatroskany #2723629 | 5.173.*.* 27 kwi 2019 10:41

  Mówiąc o samorządach i ich wpływaniu na poprawę rozwoju lokalnych spo leczności, pragnę zaapelować do Pani burmistrz, aby podjęła stanowcze kroki w kwesti wzerunku centrum miasta. Chodzi o trzy miejsca, które dziś żle świadczą o miejscowy ch włodarzach, że nie podjeli do dziś żadnych prostych decyzji nie wymagających żadnych środków finansowych,,aby zlikwidować przestarzały handel na zielonym rynku, takiego widoku nie znajdzie się w żadnym innym mieście a nawet wdużych miejscowościach wiejskich. Druga sprawa to rudera tzw gettom co władza zamierza z tym uczynić, ja wiem, że to nie jest teren miejski jednak jego bliskość samego centrum wymaga podjęcia działań zmierzających do likwidacji tego bałaganu nawet w ramach przepisow o utrzymaniu czystości i kolejna podobna sprawa to budynek straszak przy ul lidzbarskiej obok świateł, który jest potencjalnym żródłem pożarowym. Tu powinna wkroczyć państwowa straż pożarna, tym bardziej że ten obiekt jest w dużo gorsym stanie niż budynek mieszkalny przy aptece, gdzie straż stwierdziła zagrożenie. Prosze panstwa nie są to widzimisie w kierunku kogo kolwiek oczerniania, lecz wyraz troski o wygląd miejsca naszego zamieszkiwania. Polecam te wnioski kurierowi żuromińskiemu, może wreszcie to się uda

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obiektywny #2723618 | 5.173.*.* 27 kwi 2019 10:15

  Pan welenc jestprzykladem ciągłoładzy w powiecie i jak miałbym po jego osiągnięciach oceniać przywrócenie powiatów to jednoznacznie bym to określił jako wielki niewypał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do mieszkaniec. #2718001 | 5.173.*.* 16 kwi 2019 20:42

  Czy pan zejdzie ze sceny decydują wyborcy. Było ich ponad trzystu którzy chcieli ażeby dalej rozwijał powiat jak do tej pory. Czyli są za tym ażeby uśmiercać powoli nasz Powiat. Wszedł do Rady na barach pana IR. Teraz z garsonką która weszła na barach MB mogą wspólnie rozwijać Powiat. Mam nadzieję ze w parze osiągną wiele sukcesów przez te pięć lat. A nam będzie żyło się dostatniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (39) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkaniec #2717632 | 46.19.*.* 16 kwi 2019 10:14

  Nic tak nie denerwuje, jak widok człowieka, który przez 16 lat był starostą za jego kadencji powiat stał się siedliskiem smrodu. Skażenia gleby, ingerencji w obszar Natura 2000, człowieka który do tego doprowadził a dziś używa frazesów na temat walki ze smogiem. Zejdz człowieku ze sceny bo Twoja obłuda wręcz poraża.

  Ocena komentarza: warty uwagi (56) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gucio #2717604 | 31.0.*.* 16 kwi 2019 09:01

  Przede wszystkim zmodernizować kotłownie mniejskie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)