Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

STRAJK TRWA. EGZAMINY RÓWNIEŻ

2019-04-17 07:12:09 (ost. akt: 2019-04-17 07:13:19)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Mimo strajku w szkołach na terenie powiatu najpierw w gimnazjach, a od poniedziałku we wszystkich podstawówkach przeprowadzane są egzaminy. Dyrektorzy skompletowali komisje.

W minionym tygodniu od 10 do 12 kwietnia w wygaszanych właśnie gimnazjach odbyły się egzaminy gimnazjalne. Mimo tego, że nauczyciele w tych placówkach utworzyli komitety strajkowe, dyrektorom udało się powołać komisje i przeprowadzić testy.
Jak pisaliśmy nie wszyscy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni przystąpili do strajku. Po dwóch dniach protest przerwano w Szkole Podstawowej w Kliczewie (gm. Żuromin), a 15 kwietnia w Zespole Szkół w Zieluniu (gm. Lubowidz).
W poniedziałek wielu rodziców życzyło swoim dzieciom „połamania długopisu” podczas egzaminu ósmoklasisty. Ten również, jak gimnazjalny, trwa trzy dni - na początek uczniowie zdawali język polski, następnie matematykę i język obcy. Jak ustaliliśmy, nie było problemów z jego przeprowadzeniem.
Tegoroczny egzamin ósmoklasisty jest pierwszym po powrocie do ośmioklasowych szkół podstawowych. Zarówno w tym roku, jak w 2020 r i 2021 r. egzamin będzie dotyczył trzech przedmiotów (języka polskiego, matematyki, języka nowożytnego: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego - zależy którego języka uczył się uczeń w szkole w ramach zajęć lekcyjnych), później zostanie poszerzony. Z kolei już od roku szkolnego 2021/2022 uczniów czekają egzaminy z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, język obcy nowożytny oraz jeden z przedmiotów do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii, historii.
Jak poszło zarówno gimnazjalistom, jak i ósmoklasistom – okaże się już w czerwcu.
Strajk wywołuje zarówno negatywne, jak i pozytywne emocje. Efektem tych drugich były odwiedziny rodziców i uczniów, którzy przynieśli protestującym ciasto.
Nauczyciele również nie zostawili uczniów, w tych ważnych dla nich dniach. Część z nich zawiesiła protest, by zasiąść w komisjach egzaminacyjnych.

AO

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #2723328 | 46.76.*.* 26 kwi 2019 14:50

  Poniżej napisano, że " media kształtują poglądy ludzi" - święta prawda. Ja staram się oglądać wszystko po trochu. Włączam tvp - info słyszę że "strajk jest polityczny na zlecenie opozycji", " nauczyciele szkodzą uczniom"..... Przełączam na tvn - 24 - widzę zbiorowy orgazm dziennikarzy, strajkujących i opozycji i totalne przykładanie rządowi. Tu trochę racji i tu trochę racji. Pozostaje sobie wyrobić pogląd osobisty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. dumna #2723056 | 185.183.*.* 26 kwi 2019 07:06

   Jestem dumna ,że brałam udział w akcji strajkowej to mi gwarantowała Konstytucja,jestem dumna ze swoich koleżanek i kolegów strajkujących.Strajk wprawdzie nie dał nam spełnienia postulatów ale dał wiele innych wartości ,duma ,godność,poczucie wartości ,pokazanie szacunku do zawodu nauczycielskiego.Pokazał także odpowiedzialność moich kolegów w dążeniu do wspólnych celów wzajemne wsparcie.Niestety ukazał też slabości rad pedagogicznych i kierownictwa.Niestety mój dyrektor nie zrozumał istoty strajku i prawa pracownika do protestu poprzez traktowanie strajkujących nauczycieli jak ja wrogów ,którzy utrudniali mu pracę. Gratuluje koleżankom i kolegom z innych szkół solidarności ,jedności i wspierających mądrych dyrektorów .Zazdroszczę Wam .

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. oki #2721328 | 37.7.*.* 23 kwi 2019 21:01

    zgoda że nauczyciele powinni zarabiać więcej ale tzreba spojżeć na temat obiektywnie.która grupa zawodowa ma tyle przywilei 18 godzin tygodniowo ferie wakacje rok na podratowanie zdrowia wszystko 100% płatne do tego trzynastka plus wyrównanie roczne a to dużo pieniędzy no i oczywiście wczasy pod gruszą też niezła sumka.koniec karty nauczyciela 40 godzin tygodniowo żeby pracy nie przynosić do domu wtedy można rozmawiać o tak dużych podwyżkach.praca od siódmej do piętnastej jak w normalnej pracy .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Katoliczka #2720340 | 5.173.*.* 21 kwi 2019 14:34

    My katolicy mamy w sobie tylko miłość szczerość i cieszymy się z sukcesów innych. Widać to bylo dzisiaj w kościele. tak licznie przybyliśmy ażeby zwięńczyc nauki Jezusa Chrystusa cieszyć się jego Zmartwychwstaniem i postępować zgodnie z jego naukami. Skąd się wziął ten Twój wpis???

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Wstyd #2720245 | 5.173.*.* 20 kwi 2019 22:45

    Ludzie skąd w was tyle jadu?Co z wami ,swoje frustrację przelewanie na nienawiść do ludzi, którzy chcą godnie żyć i pracować.To świadczy o was nie o nauczycielach.Współczuje tej nienawiści.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (32)