Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

MUZYKA PRZECIWKO PRZEMOCY

2019-04-17 07:15:39 (ost. akt: 2019-04-17 07:17:03)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Pod takim hasłem odbył się siódmy już Przegląd Szkolnych Zespołów Muzycznych „Grajek” organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie. Jury wysłuchało zarówno solistów, jak i zespoły.

W sali gimnastycznej żuromińskiego technikum swoje talenty wokalne i muzyczne zaprezentowały trzy zespoły oraz ośmiu wokalistów. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi wykonawcy, czyli „Kornel Band” z Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie. Zespół był najliczniejszą formacją. Składa się z 23 osób. Wystąpił również „Pugs” z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu oraz „Pixel” reprezentujący gospodarzy. Wśród wokalistek na scenie pojawiły się Katarzyna Rosiak i Maria Matysiak z Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej. Zaśpiewały jeszcze Karolina Pajewska z ZPO w Kuczborku oraz Sara Zaniewska z żuromińskiego ogólniaka. Jako ostatni z solistów zaprezentował się Przemysław Szeluga pseudonim „Panda”.
Był to przegląd, dlatego jury w składzie: przewodniczący Kacper Czerwiński, Paweł Cieślak i Sebastian Małkowski nie oceniali wykonawców. Po występie przekazali im wskazówki do dalszej pracy. Jury przyznało jednak wyróżnienia w trzech kategoriach. Statuetkę „Rockujący Zespół” otrzymała grupa „Pixel”, która zachwyciła komisję konkursową muzyką oraz głosem wokalistów. „Rcockujący Muzyk” trafił do „Kornel Band”, doceniono dużą liczbę muzyków grających na instrumentach dętych. Natomiast wyróżnienie „Rockujący Głos” otrzymała Sara Zaniewska.
red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB