Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

WIĘCKOWSKA ZNÓW NA CZELE ZNP

2019-04-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-19 15:04:41)
Marzena Więckowska ponownie pokieruje ZNP

Marzena Więckowska ponownie pokieruje ZNP

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Po raz kolejny delegaci z ognisk gminnych wybrali Marzenę Więckowską na szefa oddziału powiatowego ZNP w Żurominie. Głosowanie odbyło się 6 kwietnia podczas konferencji sprawozdawczo-wyborczej. Delegaci poparli ją jednogłośnie.

Konferencja zaczęła się od powitania gości, wyboru protokolanta spotkania, przewodniczącego spotkania, komisji skrutacyjnej oraz komisji uchwał i wniosków. Potem Więckowska przedstawiła sprawozdanie z pięcioletniej działalności zarządu powiatowego (2014-2019).
- Mijająca kadencja była okresem trudnym z kilku powodów. Po pierwsze stagnacja płac. Niewielkie podwyżki w żaden sposób nie wpłynęły na polepszenie warunków materialnych nauczycieli – zaczęła.
- Czarę goryczy przelała, wprowadzona w sposób rewolucyjny, a nawet zbójnicki, reforma edukacji. Konsekwencją tych zmian w systemowych warunkach silnych ograniczeń finansowych stała się katastrofalna sytuacja dla samorządów gminnych i powiatowych, wynikająca z systemu finansowania oświaty – dodała prezes.
Podkreśliła, że w edukację trzeba inwestować, bo decyduje ona o ciągłości rozwoju kraju. System edukacji zapewniający właściwą edukację dzieci i młodzieży jest jednym z najważniejszych filarów państwa, a każda jego przebudowa znacząco wpływa na życie obywateli, jak i całą wspólnotę społeczną. Przypomniała, że ZNP zawsze sprzeciwiał się szkodliwym pomysłom zmian w oświacie, upominał się o dobrą, publiczną szkołę.
- Zarząd w mijającej kadencji odbył 44 posiedzenia połączone z naradami informacyjnymi, 26 posiedzeń prezydium zarządu, 4 posiedzenia wyjazdowe szkoleniowe – dodała. Wspomniała też o toczącym się przeciwko nauczycielom ZSP w Zielonej postępowaniom dyscyplinarnym, w związku z anonimem, jaki dotarł do władz wyższych.
- Wiele słów krytyki nie jest popartych żadnymi wnioskami i wynikami, a jest wręcz odwrotnie, bo wyniki przeprowadzonych badań naszych uczniów wypadają zadowalająco na tle innych krajów europejskich. Zatem polska oświata ma się całkiem dobrze, nie potrzebowała rewolucji, a jedynie udoskonalenia – podkreślała w wystąpieniu Więckowska.
Zdając sprawozdanie z pięcioletniej działalności Więckowska podziękowała wszystkim członkom zarządu za wspieranie jej i pomoc w codziennej pracy Związku. Życzyła też, by w poniedziałek, 8 kwietnia, nauczyciele jak co dzień przystąpili do pracy (do planowanego strajku zostały bowiem dwa dni, a te były wypełnione rozmowami na szczeblu władz ZNP z rządem).
W dyskusji nad sprawozdaniem z działalności zarządu i prezes delegaci wypowiadali się w samych superlatywach. Alina Wasiak z ZS w Lubowidzu podkreśliła, że obecna prezes to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Zawsze służy pomocą, radą i wsparciem nie tylko dla członków związku, ale i pozostałych pracowników oświaty. Ciepłe słowa kierowały w stronę Więckowskiej także przewodnicząca sekcji emerytów Irena Jaskuła, czy członkini zarządu ogniska w Lutocinie Katarzyna Kapela.
O wsparciu nie tylko ze strony związku, ale i możliwość skorzystania z obsługi prawnej dla nauczycieli ZSP w Zielonej, wobec których wszczęto postępowanie dyscyplinarne po anonimie „zatroskanej matki” mówiła Mirela Rzymowska. – Marzeny było wszędzie pełno. W efekcie zostaliśmy uniewinnieni, a pani, która nas tak gnębiła, została zwolniona dyscyplinarnie – powiedziała.
O stosunkach na linii samorząd powiatu – zarząd ZNP opowiedział starosta Jerzy Rzymowski. Podkreślał dobrą współpracę i wolę obu stron do rozwiązywania pojawiających się po drodze problemów. Swoje spostrzeżenia wyraziła też obecna na spotkaniu Maria Korbal, członek zarządu Głównego ZNP i prezes oddziału powiatowego w Pułtusku.
Ustępujący zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium , podobnie oceniono 5-letnią działalność komisji rewizyjnej. Były oklaski, gratulacje, życzenia i kwiaty dla Więckowskiej, zarówno od członków oddziału powiatowego, jak i reprezentującej zarząd główny Korbal.
Potem odbyły się wybory. Ciepłe słowa o jedynej kandydatce na stanowisko prezesa przedstawiła Halina Jarzynka. Głosowanie nie było zaskoczeniem. Marzenę Więckowską wybrano jednogłośnie na kolejną kadencję. W skład nowego zarządu weszli: Irena Jaskuła (z sekcji emerytów) i Joanna Witkowska (z Klubu Młodego Nauczyciela), Danuta Pekról, Barbara Czerwińska, Jolanta Brodzińska, Beata Cegiełka, Edyta Gołębiewska, Beata Gronkiewicz, Marcin Krasiński, Teresa Ostrowska, Jolanta Pawłowska, Mirela Rzymowska, Wioletta Szablewska, Iwona Szkolmowska-Retkowska.
W skład nowo wybranej komisji rewizyjnej weszli: Eugeniusz Górniak, Marek Jasiński, Sławomir Dąbrowski, Katarzyna Jabłońska, Halina Jarzynka.

AOKomentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dododod #2721538 | 217.98.*.* 24 kwi 2019 08:46

  I porównaj sobie specyfikę pracy i przywileje tych dwóch grup. Radny z Lutocina, nauczyciel zarobił 74.349,49. Propozycja MEN od 1 września 2019 r. nauczyciel dyplomowany – 3 815 zł. Hmmm nie wiem jakimi nauczycielami są Pan z Kuczborka i z Lutocina, ale w ogóle mi się to nie zgadza!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Do strajkujących #2720703 | 217.98.*.* 23 kwi 2019 08:56

   Jak to jest, że praca taka straszna, niewdzięczna, dzieci nauczycieli nie mają rodziców, widzą jak mama/tata ciężko pracują w domu, a mimo to i dziecko wchodzi na miejsce mamy i mamusia czeka z emeryturą, aż potomek skończy studia. No paradoks!

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wyborca #2720562 | 188.146.*.* 22 kwi 2019 21:43

   Kiedy wrócą nauczyciele z powołania?

   Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pytanie #2720463 | 5.172.*.* 22 kwi 2019 12:52

    Starosta chwali , jego żona w związkach też chwali , to normalne ? Tak , to już kiedyś było.Miód malina.

    Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. KADENCYJNOŚĆ #2720323 | 5.173.*.* 21 kwi 2019 11:50

    WSZĘDZIE A NIE TYLKO PREZYDENT KRAJU PREZYDENT MIASTA BURMISTRZ WÓJT MAJA DWU KADENCYJNOŚĆ.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)