Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

WIELKANOCNE WARSZTATY DLA DZIECI

2019-04-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-19 15:12:42)
Warsztaty z robienia wielkanocnych królików

Warsztaty z robienia wielkanocnych królików

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Najpierw w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, potem w Gminnej Bibliotece w Bieżuniu odbyły się wielkanocne warsztaty. Oba spotkania cieszyły się ogromnym powodzeniem u najmłodszych.

- Było dużo dzieci w różnym wieku, robiliśmy wspólnie wielkanocne króliczki – mówi dyrektor obu placówek Małgorzata Kraśniewska. Jak się okazuje do wykonania stroików czy figurek czasem wystarczą proste przedmioty, kawałek materiału, włóczki, ryż, wstążka, koraliki, ale najważniejszy jest dobry pomysł. Tym razem przydały się szare skarpety. Dzieci pod okiem nowej instruktorki Ani Siedleckiej w mig wyczarowały wielkanocne króliki. Potem jeszcze dzieci wykonały pisanki, zdobione przeróżnymi wzorkami.
A o tym, jakie są tradycje wielkanocne, obrzędy, czym przystraja się dom w tym okresie, dowiedziały się dzień później w bibliotece bieżuńskie 5- i 6-latki. Zajęcia odbyły się w trzech grupach. – Opowiedziałyśmy dzieciom, jakie potrawy przygotowujemy na Wielkanoc, jakie są tradycje – dodaje Kraśniewska. Jako że było to spotkanie w bibliotece, nie zabrakło promowania czytelnictwa. Odczytano wielkanocną opowieść, a na koniec dzieci rozwiązywały specjalną krzyżówkę i odgadywały wielkanocne zagadki schowane w jajkach.

AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB