Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

APELUJĄ DO MARSZAŁKA O WYKUP PAŁACU

2019-04-24 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-24 13:21:41)
Marszałek zna sytuację bieżuńskiego pałacu. (zdjęcie archiwalne)

Marszałek zna sytuację bieżuńskiego pałacu. (zdjęcie archiwalne)

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Rada Miejska w Bieżuniu zaapelowała do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, aby jak najszybciej wykupił ruiny pałacu Zamoyskich.

- Jest to taki nasz apel, który chcemy formalnie przyjąć i podjąć działanie, bo marszałek wielokrotnie się zobowiązywał, że ten zespół pałacowy zostanie wykupiony – wyjaśnił na wstępie sesji przewodniczący rady Andrzej Sztybor.
„Pałac w Bieżuniu to dawna siedziba rodu Zamoyskich. Obiekt ten przez ostatnie lata niestety popada w ruinę i niszczeje, a mógłby być wizytówką nie tylko naszego miasta, ale i powiatu żuromińskiego. Dziś to wyjątkowe miejsce sprawia przygnębiające wrażenie, a przecież jest dobrem kultury narodowej, w którym tworzony był Zbiór Praw Sądowych oraz Konstytucja 3-go Maja. Dlatego też mając na uwadze niezwykle ważny dla rozwoju Bieżunia i powiatu żuromińskiego fakt istnienia Pałacu Zamoyskich, wraz z przyległym barokowym parkiem zwracamy się z apelem i prośbą do Pana marszałka o pomoc w przedmiotowej sprawie i włączenie tego obiektu w proces rewitalizacji, który z inicjatywy instytucji marszałkowskiej, tj. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu rozpoczął się w Bieżuniu w ubiegłym roku” - czytamy w apelu bieżuńskiej Rady Miejskiej.
Burmistrz stwierdził, że jeżeli będzie potrzeba , przedstawi szerzej przyjęty apel innym samorządom gminnym z naszego powiatu. Tymczasem sam dokument poszczególnym radom gmin ma przekazać przewodniczący Andrzej Sztybor.

AO

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pytanie #2723344 | 94.254.*.* 26 kwi 2019 15:37

    A ten pan drugi po prawej startujący z listy pis też apeluje?Czy to stare zdjęcie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Adam #2723152 | 46.76.*.* 26 kwi 2019 10:21

    Wykup i co? A przede wszystkim za ile?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz