Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

2019-04-30 11:29:39 (ost. akt: 2019-04-30 11:31:02)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ W Szkołach Podstawowych w Chojnowie i Sarnowie odbyło się spotkanie z okazji kampanii społecznej prowadzonej przez samorząd województwa mazowieckiego.

Bezpieczne poruszanie się po drogach, również po zmroku, udzielanie pierwszej pomocy, jazda po specjalnym torze rowerowym to atrakcje, jakie czekały na ponad 50 uczniów z klas I-VI Szkoły Podstawowej w Chojnowie i Sarnowie.
Spotkanie zostało podzielone na trzy moduły. W pierwszej części spotkania dzieci próbowały swoich sił na przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Ciechanowa specjalnym torze rowerowym. W tym czasie inna grupa poznawała lub przypominała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, o których mówili strażacy ochotnicy z Kuczborka.
Do wyobraźni dzieci i młodzieży odwoływał się film „…tak, chcę być bezpieczny”, który prezentowała funkcjonariuszka żuromińskiej komendy, sierż. szt. Monika Ejnik.
Jednym z głównych celów kampanii jest nauczenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczestnicy akcji dowiadują się nie tylko dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy elementów odblaskowych, które od razu trafiły na plecaki oraz ubrania uczniów.

sierż. szt. Tomasz Łopiński
Oficer Prasowy KPP w Żurominie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB