Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

SORRY! TAKI MAMY MIKRORYNEK

2019-05-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-08 15:49:58)

Podziel się:

GOSPODARKA\\\ W kwietniu pisaliśmy na łamach „Kuriera” o wysokich cenach paliw na żuromińskich stacjach. Wystarczy przekroczyć granicę powiatu, żeby zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt groszy na litrze. Na pytania odpowiedziały nam Orlen i Lotos.

Wracamy do tematu cen paliw na terenie powiatu żuromińskiego. Sprawie przyjrzeliśmy się w kwietniu. Dzięki pomocy internautów upewniliśmy się, że ceny paliw na terenie naszego powiatu należą do najwyższych w regionie. Różnice sięgają poziomu nawet 30 groszy na litrze. O zajęcie stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy dwa największe koncerny paliwowe, które posiadają stacje w Żurominie. Orlen odpowiedział niemalże natychmiastowo, nieco dłużej czekaliśmy na stanowisko Lotosu. Niestety obydwie odpowiedzi się dość ogólnikowe.
„Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN w kształtowaniu detalicznej polityki cenowej kieruje się wyłącznie wskazaniami biznesowymi, warunkami makroekonomicznymi oraz relacjami podaży i popytu. Oznacza to, że ceny paliw na stacjach zależą w dużej mierze od niezależnych czynników makroekonomicznych, jak giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, ceny ropy czy relacje kursów walut. Obok tych niezależnych czynników istotne są też lokalne uwarunkowania, w których funkcjonuje dany obiekt. Chodzi o różnice w cenach gruntu, w kosztach funkcjonowania i utrzymania stacji (np. płace), a także różnice w potencjale sprzedażowym. Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne stacji. Z tego powodu ceny na poszczególnych stacjach mogą się różnić się i są dostosowywane codziennie względem zmieniających się uwarunkowań lokalnych i makroekonomicznych. Chcielibyśmy zaznaczyć też, że oddzielnym przypadkiem są natomiast stacje franczyzowe, na których decyzje cenowe podejmuje wyłącznie właściciel obiektu.”- czytamy w wiadomości od PKN Orlen.
Lotos odpowiedział nieco krócej: ”Informujemy, że ceny detaliczne paliw na stacjach ustalane są zgodnie ze strategią cenową firmy, indywidualną dla każdej lokalizacji. Polityka cenowa uzależniona jest od specyfiki danego mikrorynku. W warunkach zmiennego otoczenia naturalnym jest fakt występowania zróżnicowania cen paliw na różnych stacjach, w różnych częściach kraju.”
Na naszego maila nie odpowiedział jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Wracając do sedna sprawy, czyli pytania dlaczego jest tak drogo? Czy odpowiedź, że zależy to od specyfiki mikrorynku jest dla Państwa satysfakcjonująca? Dla nas nie, ale nic z tym chyba nie zrobimy. Nam kierowcom pozostaje korzystać z okazji i będąc poza powiatem tankować do pełna.

Kacper CzerwińskiKomentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obiektywnie #2732134 | 159.205.*.* 14 maj 2019 15:08

  W Bieżuniu upadli na głowę w hurcie od 1 mają bez zmian a tu zmiana z dnia na dzień w górę o 10 groszy obecnie 2,47 zł chyba ten gaz z Ameryki od Trump przypłynął albo innowacyjna metoda przerabiania z gnojówki i dlatego taki drogi?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jagna #2731456 | 178.42.*.* 13 maj 2019 15:27

  Mława ON 5,09 LPG 2,00

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Abc #2729386 | 5.173.*.* 9 maj 2019 20:16

  Ostatnio przejechałem przez całą Polskę od Gdańska do Zakopanego. Jedynie na niektorych stacjach autostrady paliwo bylo drozsze jedynie o ok. 4 gr. Na litrze. Na kazdej pozostałej stacji paliwo bdubyłożo tańsze. Zuromin i okolica robi z ludzi idiotów. Jakim cudem wystarczy wyjechac np do rypina, lidzbarka, sierpca żeby paliwo było dużo tańsze a u nas się nie da? Bo jest aż tak odmienny rynek? To jest po prostu złodziejstwo!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ... #2728927 | 94.254.*.* 9 maj 2019 08:56

  NIE TANKOWAĆ W ŻUROMINIE !!!! PODAJ DALEJ

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ela #2728789 | 95.160.*.* 8 maj 2019 21:57

  ja już od ponad dwóch lat tankuje poza Żurominem ,jestem Biedna i Nie stać mnie na przepłacanie 20-30gr na litrze .

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)