Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW PRIORYTETEM

2019-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-09 13:30:12)
Zdaniem burmistrza gazyfikacja gminy jest konieczna dla jej dalszego rozwoju

Zdaniem burmistrza gazyfikacja gminy jest konieczna dla jej dalszego rozwoju

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Do bieżuńskiego magistratu wpłynął wniosek o budowę stacji gazu skroplonego LNG. Radny Jabłoński dociekał, czy inwestycja jest bezpieczna dla mieszkańców.

Jego zdaniem najważniejsze jest w tym wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, stacja nie będzie się bowiem znajdować poza obszarem zabudowanym. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bieżuniu zabierając głos poprosił, by to bezpieczeństwo było zapewnione.
Burmistrz uspokajał go, że na razie nic jeszcze się nie dzieje. Podmiot, który ubiega się o budowę stacji, czyli firma Blue Gaz, musi mieć ją gdzie postawić, dlatego też na tej sesji w porządku obrad pojawiła się uchwała o wydzierżawieniu terenu starej oczyszczalni.
- Nie ma jeszcze sytuacji, w której byłyby jakieś wątpliwości co do procedury – zapewnił Szymański. I podkreślił, że mieszkańcy Bieżunia oczekują tej inwestycji, bo sami mu o tym mówią.
- Gmina nie będzie cały czas funkcjonowała na stacji. Postępująca gazyfikacja rejonu północnego Mazowsza jest faktem, nie trzeba tu być specjalnie doinformowanym, wystarczy pojechać do Radzanowa i zobaczyć, gdzie jest budowana stacja i sieć – podkreślił burmistrz.
Radny stwierdził jednak, że infrastruktura drogowa na ulicy prowadzącej do ulicy musi być poprawiona. – Ta droga nie wytrzyma dostaw gazu – powiedział. Co prawda Szymański od razu go uspokajał, że przecież nie będą się one odbywać codziennie , ale Jabłoński starał się naciskać na pewne deklaracje. – Ważne jest to, że jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że jeśli tam będą przejeżdżać zbiorniki z gazem, to nie może dojść do sytuacji, że droga się zapadnie i zbiornik z gazem się rozszczelni. Bo to się będzie odbywało między budynkami – podkreślił radny Jabłoński.
- Moją wielką troską będzie to, żeby się tam nic na drodze nie wydarzyło – zapewnił go burmistrz.
Szymański zapowiada, że będzie dbał o interesy gminy i będzie prowadził rozmowy o warunkach, które będą korzystne dla gminy. Dodatkowo podczas sesji uświadomił radnych, że firma będzie uiszczać opłaty dla gminy, np. za zajęcie pasa drogi, czy płacić podatki.
Przed głosowaniem radny Jabłoński chciał usłyszeć od burmistrza zobowiązanie, że dopełni wszelkich starań, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców. – Nie słyszałem nigdy o wybuchu butli z gazem płynnym, ale rzeczywiście trzeba sprawę prześwietlać – zapewnił go Andrzej Szymański.
Radni w głosowaniu jednogłośnie wyrazili zgodę na zawarcie z firmą umowy dzierżawy gruntu powyżej 3 lat. Jak dalej rozwinie się sprawa budowy stacji, okaże się.
AO




Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. priorytet #2733441 | 185.183.*.* 17 maj 2019 07:05

  priorytetem jest również szanowni rajcy zasadność zatrudnienia w szkole nauczyciela na dwóch pełnych etatach .

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Średniowiecze #2731235 | 94.254.*.* 13 maj 2019 09:55

   Pan Jabłoński już wcześniej sprzeciwiał się budowy masztu telefonicznego w tej samej okolicy , w której teraz ma powstać inwestycja z gazem. Jest to okolica w której mieszka jego rodzina... dzięki takim ludziom będziemy wiecznie tkwili w średniowieczu...

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #2729587 | 94.254.*.* 10 maj 2019 08:18

   W skansenie takie inwestycje, no no

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. do radnego #2729429 | 185.183.*.* 9 maj 2019 21:23

   Panie radny J. niech pan zakaże przejażdżania przez Bieżuń samochodem na gaz, bo mogą stanowić zagrożenie.Ludzie żyjemy w XI wieku a nie w średniowieczu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz