Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW EUROPY DLA GROTKOWSKIEGO

2019-05-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-10 13:56:57)
 Mariusz Grotkowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy fot. internet

Mariusz Grotkowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy fot. internet

Podziel się:

TRÓJBÓJ SIŁOWY \\\ Mariusz Grotkowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w czeskim Pilznie. Pochodzący z Chamska zawodnik Spartakusa Nasielsk osiągnął wynik 760 kg.

Kolejny medal międzynarodowej imprezy dla Mariusza Grotkowskiego. Nasz zawodnik był już dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Europy oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy zarówno w sprzęcie jak i w klasyku. Teraz do kolekcji dokłada brąz z imprezy w czeskim Pilznie.
Mariusz Grotkowski wciąż podkreśla, że popełnia błędy techniczne, które uniemożliwiają mu podnoszenie większych ciężarów. Trzydziestoletni zawodnik z Chamska sporo pracuje nad tym elementem, ale wciąż ma co robić. Podobnie mówi teraz, po Mistrzostwach Europy.
- Mogłem walczyć o złoto. Siła była tego dnia na większe ciężary, ale popełniłem błędy techniczne – komentuje Mariusz Grotkowski.

Najwięcej zastrzeżeń zawodnik może mieć do przysiadu. Wynik 275 kilogramów, który zanotował udało mu się zaliczyć dopiero w trzeciej próbie. Nie miał już zatem szans, by dołożyć kolejne kilogramy. To był trzeci wynik w tej konkurencji, co dało mu tzw. „mały” brązowy medal. Również trzeci wynik i „mały” brązowy medal Grotkowski zanotował w martwym ciągu (270 kilogramów). Najlepiej naszemu zawodnikowi poszło w wyciskaniu sztangi leżąc, gdzie zanotował wynik 215 kilogramów („mały” złoty medal). Grotkowski atakował rekord świata (aktualnie należy do Hsieh Tsung-Ting i wynosi 221,5 kilograma), ale próby na 222 kilogramy nie zaliczył.
Łącznie zanotował wynik 760 kilogramów, który dał trzecie miejsce. Drugi był Francuz Hassan El Belghiti z wynikiem 775 kilogramów, a wygrał Rosjanin Konstantin Danilov notując wynik 787,5 kilograma.
Kolejna impreza rangi międzynarodowej w listopadzie w Dubaju. Będą to Mistrzostwa Świata.

OM

Podium medalowe
1. Konstantin Danilov 787,5 kg
2. Hassan El Belghiti 775 kg
3. Mariusz Grotkowski 760 kg


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB