Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

MARIA KOC W ŻUROMINIE

2019-05-15 09:04:29 (ost. akt: 2019-05-15 09:05:44)

Podziel się:

INFORMACJE\\\”Dwójka” na mazowieckiej liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego we wtorek, 7 maja odwiedziła Żuromin. Spotkała się z władzami miasta.

Wicemarszałek Senatu Maria Koc odwiedziła Żuromin. Ubiegająca się o mandat europosła polityk Prawa i Sprawiedliwości spotkała się z burmistrz Żuromina Anetą Goliat. Następnie w Żuromińskim Centrum Kultury zorganizowała konferencję prasową, podczas której przedstawiła swoje postulaty.
Marszałek Maria Koc zwróciła uwagę jak ważnym elementem jest podział statystyczny Mazowsza, czyli rozdzielenie „bogatej” Warszawy, która zawyżała wskaźniki. Dzięki temu takim miejscowościom jak Żuromin łatwiej będzie ubiegać się o środki z funduszu spójności.
-Potrzeb jest bardzo dużo, np. na kanalizację, wodociągi. Jako Mazowsze nie korzystaliśmy z takich środków, jak Polska wschodnia - mówiła Koc. - Będziemy walczyć o nowy budżet - zapewniała marszałek.
W żuromińskim spotkaniu senator Marii Koc oprócz burmistrz Żuromina Anety Goliat towarzyszyli poseł z Sierpca Waldemar Olejniczak oraz tamtejszy starosta Mariusz Turalski.

KC

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB