Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

WKRA ŻUROMIN ZATOPIŁA KORONĘ

2019-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-17 12:42:21)
Bartłomiej Nowacki (przy piłce) zdobył bramki i zaliczył asystę w meczu z Koroną

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Żuromin dopisała trzy punkty do swojego dorobku punktowego po meczu w Ostrołęce. „Zielono-czerwoni” byli zespołem lepszym i zasłużenie pokonali miejscową Koronę 2:1. Bramkę i asystę w tym spotkaniu zaliczył Bartłomiej Nowacki.

- Przed spotkaniem mówiłem swoim zawodnikom, że ten mecz możemy zagrać inaczej, nie musimy długo utrzymywać się przy piłce, możemy oddać pole gry rywalom – mówił szkoleniowiec Wkry Maciej Grzybowski.
Ten mecz Wkra miała wygrać poprzez wysoki pressing, agresję w odbiorze piłki i dzięki próbie szybkich ataków. Trener żurominian przygotował też, biorąc pod uwagę specyfikę boiska w Ostrołęce kilka wariantów rozegrania wrzutu piłki z autu. W 13 minucie w ten sposób Wkra zdobyła bramkę. Strzał głową Szymona Masiaka znalazł się w sieci, ale arbiter dopatrzył się faulu Bartłomieja Żelaznego w starciu z bramkarzem Korony. Zespół z Ostrołęki w pierwszych czterdziestu pięciu minutach częściej utrzymywał się przy piłce, ale dobra współpraca linii defensywnej z bramkarzem przynosiła efekty. Ataki były przerywane, a Marek Koczot nie był zmuszony do wielu interwencji.
Korona Ostrołęka grała kilka dni wcześniej spotkanie na szczeblu półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Pojedynek z Błonianką Błonie kosztował sporo sił graczy Tomasza Staniórskiego. Wkra skrzętnie wykorzystała wszelkie mankamenty graczy gospodarzy. W 58 minucie żurominianie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Bartłomieja Nowackiego, który uderzył na bramkę i pokonał Michała Fuksińskiego. Po niespełna kwadransie na bramkę Wkry odpowiedział zespół Korony. Strzał Karola Górskiego Marek Koczot obronił, ale na po chwili na bramkę uderzył Piotr Strzeżysz. Po tym strzale golkiper z Żuromina niestety skapitulował. Ostatnie słowo należało jednak do żurominian. Dobrze dysponowany tego dnia Nowacki przeprowadził bardzo dobrą akcję i wyłożył piłkę wprowadzonemu w drugiej połowie Dominikowi Stopczyńskiemu. Ten skorzystał z podania i celnym strzałem dał komplet punktów Wkrze.
To bardzo ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie. Dziś, w środę, żurominian czeka kolejne ciężkie zadanie. Wkra na Stadionie Miejskim podejmować będzie Mazur Gostynin. Żurominianie mogą zrobić kolejny krok ku zapewnieniu sobie bytu w rozgrywkach.

Korona Ostrołęka – Wkra Żuromin 1:2 (0:0)
Bramki: Strzeżysz 74 min. – Nowacki 58 min., Stopczyński 81 min.
Sędziował: Radosław Makowiecki (Glinojeck)