Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

ZADECYDOWAŁ JEDEN GOL. LIDER WYGRYWA SKROMNIE

2019-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-17 12:53:18)
Po jednej z akcji piłka wpadła do bramki Boruty fot. mo

PIŁKA NOŻNA\\\ Emil Rembiejewski zapewnił zwycięstwo liderowi rozgrywek Klasy A GKS-owi Pokrzywnica nad Borutą Kuczbork. Lider wygrał skromnie 1:0. Boruta znów był blisko.

Specyficzne – dość krótkie, a przede wszystkim wąskie - boisko w Pokrzywnicy faworyzuje miejscowy zespół. W okręgu ciechanowsko-ostrołęckim nie ma takiego drugiego obiektu. Każdy, kto tam się mierzy musi nastawić się na to, że zagrożenie czai się z każdej strony. Szybki wrzut z autu pod bramkę, rzut wolny nawet z połowy boiska to bezpośrednie zagrożenie utratą gola. Wprawdzie Boruta bronił się jak mógł, ale musiał uznać wyższość przeciwnika.
Już w szóstej minucie spotkania trener gospodarzy musiał dokonać pierwszej korekty w składzie. Z powodu urazu boisko opuścił Michał Lubelski. Jego miejsce na placu gry zajął Emil Rembiejewski. Ten sam zawodnik okazał się bohaterem całego pojedynku. W 19 minucie znalazł sposób na pokonanie Cypriana Kołakowskiego zdobywając jedyną bramkę w tym spotkaniu. „Boruciarzom” musieli zmodyfikować swój plan na to spotkanie nie tylko pod wpływem straconej bramki. Po pół godzinie gry boisko z urazem opuścił grający trener Boruty Mariusz Kołakowski. Doświadczony napastnik, który już wcześniej cierpiał z powodu urazu kolana pewnie będzie musiał pauzować. Mimo ambicji i woli walki piłkarze z Kuczborka nie zdołali sforsować linii defensywnej miejscowego GKS-u. ”Boruciarze” tego dnia nie byli w stanie zdobyć bramki, która sprawiłaby, że punkt trafi na ich konto i pomoże w walce o utrzymanie. Niestety z wyjazdu do Pokrzywnicy zespół z powiatu żuromińskiego wrócił na tarczy. W weekend kolejne niezwykle istotne spotkanie dla losów ligowej tabeli. Do Kuczborka przyjeżdża Kurpik Kadzidło, który ma tylko dwa punkty więcej niż Boruta.