Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

BIBLIOTEKARKI UCZYŁY PROGRAMOWANIA

2019-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-17 13:29:36)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Bibliotekarki z żuromińskiej biblioteki odwiedziły w ostatnim tygodniu Przedszkole nr 2 i Szkołę Podstawową nr 2 w Żurominie. Zapoznały dzieci z metodą programowania.

Najpierw 7 maja bibliotekarki odwiedziły grupę sześciolatków w Przedszkolu nr 2 w Żurominie, aby razem z dziećmi zabawić się w programistów. Spotkanie rozpoczęło się czytaniem książeczki ,,Marta i ufoludek”. Następnie dzieci poznały biblioteczne ufoludki – Photony, którym same nadały imiona. Tak rozpoczęła się nauka programowania.
- Wiemy, że nie każde dziecko zostanie kiedyś programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze. Programowanie to rozwój logicznego myślenia i kreatywności. Pierwsze spotkanie już za nami, dzieci poznały podstawy działania Photonów Teraz spotkamy się aby wykorzystać w pełni potencjał robotów – informują nas bibliotekarki.
Już dwa dni później, 9 maja, na zaproszenie wychowawczyni Marzeny Lewandowskiej panie bibliotekarki odwiedziły klasę II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie. Celem tej wizyty także było zapoznanie dzieci z podstawami działania Photonów oraz podstaw programowania robotów. - Dzięki temu uczniowie nie tylko świetnie się bawili , ale mieli również możliwość poznania nowego urządzenia służącego do programowania – dodają panie z biblioteki. Ciąg dalszy zajęć odbędzie się w bibliotece w czerwcu.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB