Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

2019-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-17 13:31:44)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Niecodzienną lekcję przyrody zorganizowano 8 maja w Zespole Szkół w Lutocinie z inicjatywy Danuty Pekról, opiekuna szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody.

Zaprosiła ona do szkoły Jarosława Rejmana, który przywiózł ze sobą 30 terrariów z różnymi egzotycznymi zwierzętami, które hoduje od lat. Pokazał je uczniom lutocińskiej podstawówki, a także przedszkolakom z miejscowego przedszkola i goszczącym u nich tego dnia uczniom z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Przeradzu i Szkoły Podstawowej w Jonnem.
Podczas zajęć Rejman zaprezentował uczniom zwierzęta małe i duże, szare i kolorowe, budzące skrajne emocje. Uczniowie mieli okazję zobaczyć gady (kameleony, agamy, gekony) i owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, kaczany, chrząszcze). Prowadzący pokazał uczniom namiastkę świata na czterech, sześciu, ośmiu, kilkuset nogach oraz przekazał ciekawostki naukowe i najdziwniejsze cechy charakterystyczne prezentowanych zwierząt, które wytworzyły niesamowite zdolności przetrwania w różnych warunkach klimatycznych.
Po spotkaniu, które okazało się wspaniałą żywą lekcją przyrody, uczniowie mieli możliwość zakupienia patyczaków. – Sporą frajdę sprawiła im możliwość dotknięcia i obserwacji kameleona Jacka. Spotkanie dostarczyło uczniom dużo cennej wiedzy na temat niesamowitego świata zwierząt, niezapomnianych wrażeń w kontakcie z przyrodą – informują opiekunowie koła LOP.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB