Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

10 WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE

2019-05-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-20 12:11:27)

Podziel się:

SIEMIĄTKOWO\\\ Gmina Siemiątkowo czeka na decyzję w sprawie przyznania dofinansowania do pięciu wniosków, które złożyła zarówno do Urzędu Marszałkowskiego, jak i Urzędu Wojewódzkiego.

Pierwszy z nich dotyczy rozbudowy ciągu dróg Pijawnia-Budy Koziebrockie-Stare Budy Osieckie. Samorząd liczy, że uda się pozyskać środki na położenie asfaltu na odcinku 700 m. Kolejny wniosek dotyczy modernizacji strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gradzanowie Kościelnym. Gmina może pozyskać kwotę 20 tysięcy, które zostaną przeznaczone na remont garażu. Ambitne plany włodarze snują także wobec drogi Siemiątkowo-Wojciechowo, gdzie do remontu kwalifikuje się odcinek o łącznej długości 4,6 km. Wniosek o dofinansowanie przebudowy tego traktu został już złożony do Urzędu Wojewódzkiego.
Gmina podjęła również działania dotyczące zakupu średniego wozu gaśniczego dla OSP w Krzeczanowie. Jak nam powiedział sekretarz urzędu Mirosław Różański, istnieje również szansa na otrzymanie dofinansowania wykonanej już przebudowy drogi w Siciarzu. Ponadto po środki aktywne planują sięgnąć także sołectwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Wnioski złożyły: Antoniewo, Sokołowy Kąt, Łaszewo, Siciarz, Siemiątkowo-Rogale. Który z gminnych wniosków zostanie rozpatrzony pozytywnie i jakie środki uda się pozyskać, okaże się niebawem.
KC

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2736583 | 37.7.*.* 22 maj 2019 19:00

    Kiedy będzie dokończona droga z Gradzanowo Kościelnego w kierunku Radzanowa do granicy z powiatem mławskim oraz w kierunku Raciąza? do Krzeczanowa. Zostalo wykonane kilkaset metrow drogi od koscioła i na tym koniec . Ostanio ktos tam dowióżł jakiś potluczony stary asfalt ktorym były zsypane dziury na poboczach , ale co to daje ? za moment bedzie taka sama tandeta tej drogi jak przed zasypaniem tych dziur? Z Siemiątkowa wlodarze tamtędy nie jeżdzą ? wiec nie chca nawet na to patrzec co zostało teraz zrobione na poboczach tej drogi, przeciez według nich ludzie powinni byc zadowoleni ...na nastepne wybory znow moze pociągną kilkaset metrow asfaltu jak sie cos uda załatwić od powiatu. A w powiecie jest tam teraz nasz wlodarz z Siemiatkowa z Gminy na mocnym stanowisku ? I komu to daje korzyść?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz