Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

1700 KG MAKULATURY i 60 KG BATERII

2019-06-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-03 16:13:22)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ W Zespole Placówek Oświatowych w Zielonej zorganizowano zbiórkę makulatury. Pozyskane z jej sprzedaży środki przeznaczone będą na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki. Akcja miała też wymiar edukacyjny.

Na pomysł zaktywizowania dzieci do wspólnej zbiórki makulatury wpadła opiekunka szkolnego samorządu Katarzyna Wrzosek. – Obowiązuje nowa podstawa programowa, trzeba było uzupełnić lektury w szkolnej bibliotece. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym – mówi nauczycielka.
W ramach działalności samorządu po raz pierwszy ogłoszono i zorganizowano konkurs, która klasa zbierze więcej makulatury. W akcję zaangażowali się też nauczyciele. Przyniesiono stare książki, katalogi i przede wszystkim gazety. Do tego można było oddać stare podręczniki z biblioteki, które niestety już nie są przydatne.
Najwięcej makulatury zebrała klasa szósta, której wychowawczynią jest właśnie pani Kasia. Sporo przynieśli też uczniowie klasy pierwszej.
Zieleńska szkoła w ogóle promuje ekologię i przez cały rok zachęca uczniów do selektywnej zbiórki odpadów. Prowadzona jest tu m.in. akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Uczniowie w jej ramach przynieśli stare komórki, telefony stacjonarne, zaschnięte tusze od drukarek. Zdarzyła się także zepsuta pralka i odkurzacz. Dodatkowo do specjalnych pojemników zbierano też zużyte baterie. W sumie uzbierano ich aż 60 kg.
Z kolei z okazji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi w szkole przeprowadzono konkurs plastyczny. Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty do hasła „Ziemia jest tylko jedna”. Stosując różne techniki przygotowali prace o tym, jak należy chronić ziemię, by była czysta i przyjazna człowiekowi.
– W ramach tej akcji sprzątaliśmy też śmieci na ulicach Zielonej – dodaje nauczycielka. A wszystkie te przedsięwzięcia zorganizowano po to, by uczyć najmłodszych dbania o najbliższe środowisko.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB