Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

DZIURY JAK KROWIE PLACKI

2019-06-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-03 16:23:10)
Radny Stankiewicz znów upomniał się o odkrzaczanie poboczy

Radny Stankiewicz znów upomniał się o odkrzaczanie poboczy

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Radny Józef Stankiewicz znów wystąpił podczas sesji Rady Powiatu z apelem o odkrzaczenie poboczy przy drogach powiatowych na terenie gminy Lubowidz. Zaproponował nawet, że zawiezie starostę własnym samochodem w newralgiczne miejsca.

- Prawidłowa droga powiatowa składa się z dobrej jezdni, wolnych poboczy i rowu – zaczął swoje wystąpienie podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Potem stwierdził, że jeżdżąc po drogach powiatowych na terenie gminy Lubowidz zakrzaczenia są ogromne, co powoduje utrudnioną widoczność w terenach leśnych. – Odrosty w tej chwili sięgają już jezdni. Jadący samochód ciężarowy i mijający się z nim osobowy nie mają się gdzie zmieścić. Jeżeli pan starosta nie wie, zafundować mogę przejazd swoim pojazdem, przejedziemy się i zobaczymy te drogi. Bo już naprawdę mówię o tym od wielu miesięcy i efektów niewiele jest – stwierdził.
Radny miał też zastrzeżenia do łatania dziur na „zimno”. – Są robione placki a między nimi zostawiona wolna dziura. To jest coś nie tak. Czy ci ludzie robią to specjalnie czy przez nieuwagę? To było w rejonie Straszew i na trasie od Pątek do Sinogóry. Żartem mówiąc dobrze to określiła kilka lat temu wnuczka, mieszkająca w Anglii: Dziadek, to wygląda, jakby Mućka szła i placki robiła – powiedział Stankiewicz.
Odnosząc się do jego wystąpienia starosta Jerzy Rzymowski stwierdził, że Powiatowy Obwód Drogowy wie, co ma robić. – Pracuje cały czas w zakresie łatania dziur i wycinki krzewów. Niestety, obsada POD, ilość zatrudnionych tam pracowników nie wystarcza, żeby te drogi były w stanie pana radnego zadowolić. Myślę, że nie dojdziemy do takiego punktu, żeby zadowolenie było osiągnięte – odparł mu starosta.
Potem odniósł się jeszcze do propozycji radnego. - Co do podwózki, owszem, umówimy się i pojedziemy – powiedział Rzymowski.
AO
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lolesław #2742019 | 46.113.*.* 4 cze 2019 00:11

  No jak Pan Józef śmiał do Starosty takie cięzkie tematy poruszac toc to poza jego możliwościami . brawo ! Panie Józefie w końcu ktos kto mówi do rzeczy i jak potrzeba nazywa rzeczy po imieniu .Brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pik #2741939 | 94.254.*.* 3 cze 2019 20:28

   pan starosta jest dobry do brania kasy co miesiąc i to dużej kasy.......

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz