Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

DZIECIĘCA PRZYGODA W MUZEUM

2019-06-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-06 12:59:27)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Tradycyjnie już 1 czerwca w bieżuńskim Muzeum Małego Miasta zorganizowano Dzień Dziecka. Oprócz wręczenia nagród w konkursie plastycznym pt. „Moja przygoda w muzeum” na dzieci czekały atrakcje w postaci animacji, jak i słodki poczęstunek.

Na towarzyszący dziecięcemu świętu konkurs plastyczny wpłynęło 30 prac dzieci z różnych placówek oświatowych i kulturalnych nie tylko z powiatu, ale i z ościennych. W kat. I – 5-6 lat – dotarła 1 praca, w kat. II – 7-9 lat – 18 prac, w kat. III – 10-12 lat – 5 prac, w kat. IV – 13-15 lat – 1 praca, a w kat. V – 16-18 lat – 5 prac. Warunkiem udziału w konkursie „Moja Przygoda w Muzeum” (eliminacje wstępne) było poznanie zbiorów określonego muzeum, wykonanie jednej lub kilku prac plastycznych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddających nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji muzealnej, bądź charakteryzujących specyfikę działalności danego muzeum i tzw. „zaplecza muzealnego” (pracownie konserwatorskie, systemy ochrony zabytków, magazyny, itp.). Prace można było przygotować dowolną techniką (rysunek, malarstwo, grafika, collage, itp.).
Komisja konkursowa w składzie: Jerzy Piotrowski, Izabela Kubińska, Urszula Piotrowska i Lucyna Grabowska oceniła prace i wybrała te najładniejsze.
W I. kat. 5-6 lat przyznano jedynie wyróżnienie, otrzymał je Jakub Brzeziński w Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sierpcu. W II. kat. 7-9 lat: I miejsce zajęła Amelia Budzich z M-GOK w Bieżuniu, II miejsce Ewa Jęczarek, M-GOK w Bieżuniu, a III – Amelia Pachniewska z ZPO w Bieżuniu. Wyróżnienie dostały: Amelia Leśniewska z Zespołu Szkół w Lutocinie, Zuzanna Szuta z M-GOK w Bieżuniu i Weronika Węgrzyn z ZPO w Bieżuniu. W III kat. 10-12 lat I miejsce zajęła Maja Grześkiewicz, II Zuzanna Kucińska, a III Amelia Rybicka, wszystkie z M-GOK w Bieżuniu. Wyróżniono Kornelię Ozimkiewicz i Zofię Jęczarek, obie z M-GOK w Bieżuniu. W IV kat. 13-15 lat przyznano jedynie I miejsce, zajęła je Ida Maria Bral z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie. W kat. V 16-19 lat I miejsce zajęła Patrycja Szulecka z LO w Bieżuniu, II miejsce Amelia Wiśniewska z Publicznego Gimnazjum w Mochowie, a III Zuzanna Liszewska z LO w Bieżuniu. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Cedrob S.A., Urząd Miasta i Gminy w Bieżuniu oraz Starostwo Powiatowe w Żurominie.
Nagrodzone prace zostaną przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie wezmą udział w projekcie pod nazwą Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Ich autorzy powalczą o nagrody z kilkoma tysiącami uczestników z całego świata.
Po wręczeniu nagród rozpoczęła się druga część spotkania, właśnie z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci przybyłe do muzeum czekały animacje z zaproszonym klaunem Artkiem oraz koncert Przemka Lawrenca z zespołu Lawers, a także słodki poczęstunek. Tradycją jest, że tego dnia na stołach królują truskawki i przygotowany z nich koktajl. Nie zabrakło też pysznego tortu. Dodatkową atrakcją tego dnia byłą wizyta policjantów. Dzieci mogły zwiedzić radiowóz, zrobić sobie zdjęcie w policyjnym kasku i dostać balony.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB