Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

PRZYRODA TWÓJ PRZYJACIEL

2019-06-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-07 12:56:42)
Część nagrodzonych dzieci, które wzięły udział w konkursie

Część nagrodzonych dzieci, które wzięły udział w konkursie

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Pod takim hasłem w środę, 29 maja, odbyło się na „Ranczo” w Boguszewcu podsumowanie 42. edycji konkursu z hasłem przewodnim „Mieszkańcy ekosystemów leśnych”. Wzięło w nim udział 1508 dzieci.

Jak informuje nas opiekunka szkolnego koła LOP w Lutocinie, Danuta Pekról, głównym celem konkursu, organizowanego przez płocki okręg LOP było poznawanie otaczającej przyrody, odkrywanie nowej wiedzy przyrodniczej, poznawanie środowiska leśnego i jego roli w przyrodzie, pogłębianie wiedzy o różnorodności gatunków roślin i zwierząt żyjących w polskich lasach.
Organizatorami uroczystości kończącej projekt byli: przedstawiciele szkolnego koło LOP w Lutocinie pod kierunkiem Danuty Pekról i LOP w Sierpcu, na czele z Barbarą Woźnicką, a przybyli na nią: wiceprezes okręgu LOP w Płocku - Urszula Mielczarek, starostowie sierpecki Mariusz Turalski i żuromiński Jerzy Rzymowski, wójt Lutocina Jacek Kołodziejski, dyrektorki i wicedyrektorki szkół w Lutocinie – Anna Paluszewska i Sierpcu - Jolanta Chylińska, a także leśnicy Jerzy Łęcki i Wiesław Hajczuk.
Podczas podsumowania zarówno Danuta Pekról, jak i Barbara Woźnicka, opiekun koła LOP z sierpeckiej podstawówki dziękowały partnerom akcji za wieloletnią współpracę na rzecz edukacji ekologicznej. Okolicznościowe statuetki otrzymali: Jerzy Rzymowski, Anna Paluszewska i Bożena Janicka.
Uroczystość wręczenia nagród uświetniły swoim występem dzieci z Przedszkola w Lutocinie: grupa „Pszczółki” pod kierunkiem Justyny Jędrzejak i grupa „Motylki” pod kierunkiem Krystyny Pstrągowskiej, a także uczniowie klasy II a pod kierunkiem Danuty Pekról. Dodatkową atrakcją był występ Szymona Daszkowskiego i Lidii Czarneckiej w pokazie tańca towarzyskiego.
- W konkursie uczestniczyło w sumie 1508 dzieci, spośród których nagrody ufundowane przez starostów z Żuromina i Sierpca, wójta Lutocina oraz burmistrza Sierpca otrzymało 112 uczestników. Najciekawsze prace będzie można oglądać na wystawie w ogrodzie zoologicznym w Płocku – informują nas przedstawiciele lutocińskiego koła LOP.
Po wręczeniu nagród i obejrzeniu programu artystycznego wszyscy miło spędzili czas. Nie zabrakło też wspólnego grilla.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB