środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

CZY INTERNAT ZOSTANIE PUSTY?

2019-06-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-12 12:30:59)
Znaczna część internatu w Zielonej nie jest wykorzystana

Znaczna część internatu w Zielonej nie jest wykorzystana

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zmieni się siedziba Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotychczasowe pomieszczenia w internacie w Zielonej zostaną zwolnione a budynek świecić będzie pustkami.

ARiMR szuka nowej siedziby. Stosowne ogłoszenie o poszukiwaniu odpowiedniego lokalu pojawiło się nawet kilka tygodni temu w „Kurierze”. Wszystko wskazuje na to, że już w IV kwartale roku biuro będzie się mieściło w Żurominie, ale na razie nie została jeszcze podjęta decyzja, który lokal zostanie wybrany. Chętnych do wynajęcia powierzchni pod biura dla pracowników obsługujących rolników z terenu powiatu zgłosiło się kilku właścicieli nieruchomości. Dowiedzieliśmy się, że oglądano już zgłoszone obiekty. ARiMR wymaga m.in. samodzielnego budynku z parkingiem lub dostępem do parkingów publicznych, o pow. użytkowej ok. 550-600 m2 z możliwością powiększenia.
Jeśli BP ARiMR opuści zajmowany przez kilkanaście lat internat w Zielonej, ten zostanie już tak naprawdę pusty. Budynek od lat spędza samorządowi powiatu sen z powiek. Ogromna jego część jest przecież niewykorzystana, ale aby ją wynająć, potrzebny byłby tu spory remont. Do wymiany jest przede wszystkim dach, bo niestety miejscami przecieka, a remont środka bez inwestycji w pokrycie mijałby się z celem.
- Wystąpiliśmy do gminy Kuczbork o zmianę przeznaczenia obiektu w planie zagospodarowania przestrzennego, bo w tym momencie jest on przeznaczony do realizacji zadań oświatowych – mówi starosta Jerzy Rzymowski. Zmiana pozwoli na rozszerzenie wachlarza możliwości, dzięki czemu może znajdzie się jakiś inwestor, który wykorzystałby sporą powierzchnię budynku. – Jeśli zmiana zostanie dokonana, będziemy szukać inwestora – dodaje starosta.
AO


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DO KORYTA ????? #2747619 | 37.248.*.* 15 cze 2019 16:22

  A może by tak częściowo komercyjny dom pomocy społecznej ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ciemna #2746227 | 5.173.*.* 12 cze 2019 23:15

  Ciemnota wybrała ciemnotę i ciemno robi się coraz bardzie każdego dnia. Po jesiennych wyborach PiS będzie robiło Reformę administracyjną i to dopiero będzie szok dla tej ciemnoty. Straconych dwadzieścia lat bezpowrotnie przez chłopców bez pomysłów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. seweryn #2746052 | 37.47.*.* 12 cze 2019 17:55

  Porażka Starosty i całego tego PSL-u. Żeby nie mieć pomysłu na taki obiekt, zaczyna działać dopiero jak poważny płatnik chce się wyprowadzić. Nieudolna władza, aż szkoda gadać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz